طراحی و چاپ سربرگ، ثبت سفارش و مشاهده قیمت

مشخصات عمومی

حداکثر طول :99 سانتیمتر

حداکثر عرض :99 سانتیمتر

روکش

تحویل را مشخص کنید

خدمات جانبی


قیمت نهایی : 0ریال
زمان تحویل :

آپلود فایل

فرمت فایل‌های ارسالی :

 • شما می‌توانید کارهای چاپی خود را در یکی از فرمت‌های زیر برای ما ارسال کنید.
  JPEG, TIF, PDF, TIFF, JPG
 • فایل های چند صفحه ای و پشت و رو به صورت pdf اپلود شود

فایل طرف اول

×
توجه کنید ! در صورت انتخاب ارسال فایل از طریق CD یا ایمیل، فایل های آپلود شده شما و یا طرح هایی که آنلاین طراحی نموده اید، از سفارش شما حذف خواهند شد .
ارسال فایل برای مجتمع چاپ سانترال :

شما می‌توانید فایلهای خود را از طریق، ارسال CD و از طریق ایمیل، به دست ما برسانید. درصورت عدم دسترسی به اینترنت پرسرعت می‌توانید ارسال فایل از طریق CD را انتخاب کنید و پس از پایان مراحل خرید، فایل خود را روی CD کپی کرده و شماره سفارش، تاریخ سفارش، شماره موبایل و نام خود را روی آن نوشته و به آدرس شرکت ارسال کنید.

روش های ارسال فایل
 • آدرس: تهران، خیابان سهروردی شمالی بالاتر از بهشتی کوچه کوشش پ 35 واحد 2
نظر شما درباره سربرگ چیست؟
0 دیدگاه

سربرگ اداری، ابعاد، نحوه چاپ و جنس کاغذ

برای افزایش شناخت برند و ماندگاری آن در ذهن مخاطب، طراحی و چاپ یک سربرگ‌ حرفه ای، با توجه ‌به رنگ مختص سازمان، بسیار تاثیرگذار است. از آنجایی‌که استفاده از برگه‌های سربرگ‌دار برای ارسال فاکتور، نامه اداری و سایر موارد در شرکت‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است، در این مطلب قصد داریم به نحوه چاپ سربرگ، سایز سربرگ و جنس کاغذ مناسب برای آن بپردازیم. 

آشنایی با سربرگ و کاربرد آن

معمولا بهتر است برای ارسال نامه‌های اداری از کاغذهایی استفاده کنید که با اطلاعات مختص به شرکت شما آراسته شده‌اند؛ در واقع با استفاده از سربرگ در برگههای ارسالی خود، بهنوعی اصالت شرکت خود را به رخ رقبا بکشید. در این نوع سربرگها باید علاوه بر زیبایی و طراحی مناسب، از لوگوی شرکت، شماره ثبت، پست الکترونیک، شماره تماس، اسم شرکت، آدرس و دیگر اطلاعات اشاره شود. حتی می‌توان لوگوی شرکت را به‌صورت سایه‌روشن در زمینه صفحه چاپ کرد.

مراحل چاپ سربرگ 

ابتدا با توجه به رنگ سازمانی یک طرح مناسب در یکی از نرم افزاهای فوتوشاپ، ایلوستریتور یا کورل انجام می دهیم. با دیدن چند نمونه آماده سربرگ چاپ شده، می توانیم به یک تصمیم درست در مورد طراحی سربرگ برسیم. سپس آن را فرمت نهایی jpg ذخیره می کنیم. در مرحله بعد فایل را در سایت چاپخانه چاپ سربرگ آپلود می کنیم. زمان تحویل سربرگ بستگی به نوع چاپ و شیوه نامه هرچاپخانه دارد. با مطالعه راهنمای چاپ سربرگ در سایت آن مرکز می توانیم زمان حدودی را تخمین بزنیم. عموما برای چاپ دیجیتال دو الی 6 ساعت و برای چاپ افست 3 الی 10 روز ممکن است طول بکشد.

اگر به طراحی آشنایی ندارید، می توانید برای طراحی اختصاصی سربرگ خود از سانترال کمک بگیرید. فقط کافی است از طریق واتس اپ یا تماس با کارشناسان ما صحبت کنید.

مزایای سربرگ 

استفاده از سربرگ در کاغذهای اداری باعث رسمیت بخشیدن به نامه شده، به آن اعتبار بیشتری می‌دهد. علاوه بر شرکت‌ها استفاده از سربرگ برای وکلا، پزشکان، داروخانه‌ها و... نیز مناسب است. از سربرگ‌ می توان هم برای ارسال نامه الکترونیکی و هم چاپی استفاده کرد.

ابعاد متفاوت سربرگ چاپی

سربرگ‌ها در ابعاد متفاوتی چاپ می‌شوند و شما باید با توجه ‌به نیاز و استفاده خود سایز مناسب را سفارش دهید. همچنین می‌توانید سربرگ موردنظر خود را روی کاغذهایی در سایز متفاوت چاپ کرده و برای هر کار از سایز مناسب استفاده نمایید.

سربرگ A6

این برگه کوچک‌ترین سایز برای چاپ سربرگ است که طول و عرض آن به ترتیب 14.5 و 10.5 سانتیمتر است. سایز آ 6 جز ابعاد استاندارد به‌حساب نمی‌آید اما آن را برای یادداشت‌های کوچک در برخی شغل‌ها مورد استفاده قرار می‌دهند. به دلیل کوچک بودن این سایز بهتر است اطلاعات مهم را به طور خلاصه در آن چاپ نمایید.

سربرگ A5

چاپ سربرگ سایز A5 (آ5) یکی از دو سایز نرمال برای چاپ سربرگ است، که ابعاد سربرگهای A5 برابر با 21 × 14.8 سانتیمتر است. استفاده از چنین ابعادی جهت یادداشت‌های کوتاه، نامه های اداری مختصر و توصیه نامه ها متداول است.

چاپ سربرگ A4

سربرگ‌هایی که روی برگه آ 4 چاپ می‌شوند برای نوشتن و ارسال نامه‌های اداری بلندتر مناسب‌اند؛ زیرا این برگه‌ها طول و عرضی برابر با 29.7 و 21 سانتیمتر دارند و از فضای زیادی برای نوشتن متن برخوردارند. 

نحوه چاپ یک نمونه سربرگ

سربرگ را میتوان به دو صورت دیجیتال و افست به چاپ رساند. که با توجه به سلیقه و تعداد سفارشو هزینه می توانید هرکدام که متناسب تر است را انتخاب کنید.

چاپ دیجیتال سربرگ

برای چاپ سربرگ تعداد کم از دستگاه‌های چاپگر جوهرافشان، لیزری استفاده می شود.

 • مزایا و معایب چاپ دیجیتال
  1. از سرعت بالایی در تحویل سفارش برخوردار است.
  2. چاپ دیجیتال برای سفارش در تعداد پایین بسیار به‌صرفه است.
  3. کیفیت بالایی دارد.
  4. امکان تغییر متن و طرح در هرنسخه از چاپ وجود دارد.
  5. تنوع رنگ و کاغذ مورد استفاده در آن بسیار پایین است.
  6. برای چاپ در ابعاد بزرگ و تعداد زیاد مقرون‌به‌صرفه نیست.

چاپ افست سربرگ

برای چاپ سربرگ تیراژ بالا از چاپ افست استفاده می شود. در این روش یک دستگاه که دارای سه استوانه اصلی است عمل چاپ را انجام می‌دهد. در ابتدا متن مورد نظر روی استوانه اول که فلزی است ایجاد می‌شود؛ وظیفه این استوانه چاپ متن روی استوانه دوم است. استوانه دوم که پلاستیکی است، رد متن به ‌جای‌ مانده از استوانه اول بر روی خود را، به کاغذ موردنظر انتقال می‌دهد. با کمک استوانه سوم، کاغذ به استوانه دوم فشرده می‌شود و متن موردنظر روی آن چاپ خواهد شد. 

 • مزایا و معایب چاپ افست
  1. دارای تنوع زیادی در جنس کاغذ مورداستفاده است.
  2. می‌توان از آن برای چاپ سربرگ در تیراژ بالا استفاده کرد که هزینه آن مناسب است.
  3. امکان استفاده از رنگ‌های مختلف در این روش وجود دارد.
  4. بسیار زمانبر است و برای تعداد پایین تقریبا گران است.
  5. اگر اشتباهی در متن موردنظر رخ دهد، تا پایان چاپ امکان تغییر و ویرایش آن وجود ندارد.

جنس کاغذ مناسب برای چاپ سربرگ

در هنگام ثبت سفارش سربرگ مورد نظر حتما جنس کاغذ را هم مشخص کنید. برگه مرغوب در نقل‌ و انتقالات اداری پاره و گم نخواهد شد و ماندگاری شما در ذهن مخاطب را بالاتر می‌برد. 
معمولا کاغذ تحریرهایی که دارای گرماژ 80، 100 و 120 گرمیاند برای چاپ دیجیتال سربرگ طرف‌دار بیشتری دارند. استفاده از کاغذهای تحریر با گرماژ 80 و 100 گرمی یا برگه‌های دارای بافت برای چاپ دیجیتال دو رو مناسب است.
کاغذهای کتان و مقوایی هم با توجه به نوع شغل شما می توانند در چاپ افست سربرگ چاپ شوند.کاغذ کتان مناسب برای سربرگ معمولا از وزنهای 100 و 120 گرمی انتخاب می‌شود و مقواهایی کارتی هم که بین 140 تا 230 گرم وزن دارند.

به طور متداول چاپ سربرگ کتان، گلاسه و تحریر علاقه مندان بیشتری دارند.

انتخاب سربرگ متناسب با هر شغل

برای انتخاب طراحی سربرگ خود باید دقت لازم را داشته باشید. اگر شغل شما رسمی مانند وکالت است، بهتر است از یک الی دو رنگ (چاپ تک رنگ و دو رنگ) برای طراحی سربرگ خود استفاده نمایید. اگر حرفه شما پزشک کودکان یا مدیریت یک گالری هنری است، از رنگ‌های مختلف (چاپ چهاررنگ) در برگه‌های خود استفاده نمایید.
با توجه ‌به نوع مصرف سربرگ، ابعاد آن را انتخاب نمایید؛ اگر می‌خواهید نامه‌ یا اسنادی را چاپ کنید، از سربرگ آ 4 و اگر می‌خواهید، موارد کوتاهی مانند دارو برای بیمار در آن یادداشت کنید، از سربرگ آ 5 استفاده کنید. با انجام این کار در مصرف برگه صرفه‌جویی و از قطع تعداد زیادی درخت جلوگیری کرده‌اید.

همچنین ممکن است برای مشاغل خاصی که نیاز به نوبت دهی باشد مانند دندانپزشکی از سربرگ دورو استفاده کنید. روی دوم آن می تواند به عنوان جدول نوبت دهی مورد استفاده قرار بگیرد.

طراحی سربرگ

در هنگام انتخاب طراحی مناسب به همه جزئیات توجه فرمایید. به‌عنوان‌مثال بهتر است از تصاویر یا نمادهایی که به کار شما مرتبط نیستند چشم‌پوشی کنید و به ‌جای آن از آرم شرکت یا تصاویر مرتبط استفاده نمایید. بهتر است برای انتخاب رنگ سربرگ از رنگ به‌کار رفته در لوگو استفاده نمایید.

اگر پیش از این کارت ویزیت، تراکت یا برگههای تبلیغات دیگر چاپ کردهاید، بهتر است برای برندینگ کسبو کار خود، سربرگهای خود را متناسب با طراحی آنها انتخاب کنید. از دیگر ویژگی‌هایی که می‌توانید به سربرگ خود اضافه کنید، استفاده از تمبر پلاستیکی است که باعث منحصربه‌فرد شدن سربرگ شرکت شما می‌شود.

قیمت چاپ سربرگ

استفاده از سربرگ برای نظم بخشیدن و زیبایی اسناد و نامه‌های اداری مهم است. در تعیین هزینه چاپ سربرگ، فاکتورهای زیادی از قبیل جنس کاغذ، نحوه چاپ، سایز کاغذ، وجه چاپ و تعداد مورد نظر موثرند. برای اینکه بتوانید به صورت آنلاین و با توجه به ویژگی های شخصی سازی شده یک لیست قیمت چاپ سربرگ را ببینید، توصیه می کنیم در صفحات مخصوص سفارش آنلاین چاپ سربرگ، در سایت چاپ سانترال فرم مرتبط را تکمیل نمائید تا به صورت آنی در همان صفحه قیمت چاپ سربرگ برای هر تعداد، نوع و اندازه برای شما نمایش داده شود. ارزانترین سربرگ با کاغذ تحریر و به صورت سیاه و سفید یا چاپ دورنگ است. همچنین قیمت سرچسب سربرگ ۱۰۰۰ عددی محاسبه می شود.

سفارش چاپ سربرگ آنلاین فوری

یکی از مراکز با کیفیت چاپ و طراحی سربرگ، قیمت پایین در کلیه مناطق غرب تهران، مرکز و شرق تهران سانترال است. شما در هر منطقه ای که ساکن هستید می توانید، بعد از ثبت سفارش گزینه ارسال با پیک را برای دریافت سفارش خود انتخاب نمائید.
 در این شرکتهای چاپ سربرگ، چاپ انواع سربرگ سیاه سفید، رنگی، اداری، امتحانی، بیمه، وکالت، پزشکی، کاربن دار حرفه ای، در ابعاد A4،A5 و بر روی کاغذهای تحریر 80 و 100 گرم انجام می شود. کارشناسان ما در دفتر چاپ سانترال آماده ی پاسخگویی به سوالات شما همراهان گرامی می باشند.

 • قیمت چاپ سربرگ چطور محاسبه می شود؟
 • نحوه چاپ سربرگ به چه شکل است؟
 • ابعاد متداول در چاپ سربرگ کدامند؟

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید