چاپ ریسو

مشخصات عمومی

حداکثر طول :99 سانتیمتر

حداکثر عرض :99 سانتیمتر

روکش

تحویل را مشخص کنید

خدمات جانبی


قیمت نهایی : 0ریال
زمان تحویل :

آپلود فایل

فرمت فایل‌های ارسالی :

  • شما می‌توانید کارهای چاپی خود را در یکی از فرمت‌های زیر برای ما ارسال کنید.
    JPG, JPEG, PDF
  • فایل های چند صفحه ای و پشت و رو به صورت pdf اپلود شود

فایل طرف اول

×
توجه کنید ! در صورت انتخاب ارسال فایل از طریق CD یا ایمیل، فایل های آپلود شده شما و یا طرح هایی که آنلاین طراحی نموده اید، از سفارش شما حذف خواهند شد .
ارسال فایل برای مجتمع چاپ سانترال :

شما می‌توانید فایلهای خود را از طریق، ارسال CD و از طریق ایمیل، به دست ما برسانید. درصورت عدم دسترسی به اینترنت پرسرعت می‌توانید ارسال فایل از طریق CD را انتخاب کنید و پس از پایان مراحل خرید، فایل خود را روی CD کپی کرده و شماره سفارش، تاریخ سفارش، شماره موبایل و نام خود را روی آن نوشته و به آدرس شرکت ارسال کنید.

روش های ارسال فایل
  • آدرس: تهران، خیابان سهروردی شمالی بالاتر از بهشتی کوچه کوشش پ 35 واحد 2
نظر شما درباره چاپ ریسو گراف چیست؟
0 دیدگاه

چاپ ریسو چیست؟

 ریسوگراف نام یکی از محصولات یک شرکت ژاپنی فعال در صنعت چاپ می باشد. با ورود این تکنولوژی به ایران و استفاده از این روش چاپ، چاپ ریسوگراف به عنوان یک اسم عام مورد استفاده قرار می گیرد. چاپ ریسوگراف یکی از انواع چاپ دیجیتال است و با نام "چاپ داپلیکیشن" نیز یاد می شود.

چاپ با دستگاه ریسو گراف

دستگاه چاپ ریسوگراف از اجزای مختلفی تشکیل شده است. دو قسمت مهمتر تشکیل دهنده آن که با کمک آنها چاپ روی کاغذ انجام می شود درام و مستر هستند:

درام: درام در واقع استوانه ای است که به نوعی مرکب خمیری شکل آغشته شده و پوششی خاص روی آن قرار می گیرد. این پوشش مانع از عبور مرکب می شود. 

مستر: مستر همان پوششی است که روی درام را پوشش داده و از عبور مرکب جلوگیری می نماید. برای چاپ متن نوشته ها و محتواهای چاپی، سوراخ های ریزی روی مستر ایجاد می کنند، که مرکب از آن جا خارج شده و درتماس با کاغذ قرار می گیرد. به این ترتیب محتوای مورد نظر شما روی کاغذ به روش چاپ ریسوگراف چاپ می شود. 

 

ستگاه چاپ ریسوگراف از اجزای مختلفی تشکیل شده است.

 

فرایند چاپ ریسوگراف

سال ها پیش، مدارس برای چاپ سوالات امتحانی و یا چاپ پلی کپی، چاپ ریسوگراف را مورد استفاده قرار می دادند. به این منظور، معلم متن سوالات خود را با قلم مخصوص و نوک تیز روی سطح مستر می نوشت. این قلم با ایجاد خراش روی سطح مستر، متن مورد نظر معلم را به نوعی روی آن حک می کرد. در این مرحله با کشیده شدن مستر روی درام، عملیات چاپ آغاز می شد.

امروزه کیفیت و امکانات چاپ ریسوگراف تا حد زیادی پیشرفت نموده است. دستگاه های جدید چاپ ریسوگراف، برگه‌ی پرینت شده و یا دست نوشته‌ی شما را اسکن نموده و به کمک یک دستگاه حرارتی به نامHeater ، محتوا را روی مستر حک می نماید. این مستر به طور خودکار روی درام کشیده می شود.

با این کار، مستر قبلی از روی درام کنار رفته و وارد محفظه ای دیگر می شود. در این مرحله، درام شروع به چرخش نموده و با کشیدن کاغذها به داخل دستگاه، شروع به اجرای چاپ ریسوگراف می نماید.برخی از انواع پیشرفته ی این دستگاه ها نیز به سیستم های کامپیوتری متصل شده و طرح، نقش و متن را از روی فایل مورد نظر شما دریافت می نمایند.

تفاوت چاپ ریسو و افست

چاپ ریسو گراف اغلب در مواردی مورد استفاده قرار می گیرد که فرد قصد داشته باشد از روی یک صفحه به تعداد زیاد مثلا 2000 صفحه چاپ نماید. با توجه به یک بار مصرف بودن هر مستر، از چاپ ریسوگراف برای چاپ در تیراژ بالا و حداقل 200 صفحه استفاده می شود. در غیر این صورت استفاده از چاپ ریسوگراف مقرون به صرفه نمی باشد.
همچنین در مواردی که کیفیت چاپ برای شما اهمیتی نداشته باشد نیز استفاده از چاپ ریسوگراف پیشنهاد می شود. کیفیت چاپ ریسوگراف اندکی  پایین تر از چاپ افست می باشد. از سوی دیگر، هزینه ی تمام شده در چاپ ریسوگراف نسبت به چاپ افست کمتر می باشد. پس یک چاپ ارزان محسوب می شود که بیشتر برای چاپ تراکت ریسواستفاده می شود.

قیمت چاپ ریسو 

تعرفه چاپ ریسو به عوامی مختلفی همچون: جنس کاغذ، تعداد چاپ، وجه چاپ، تک رنگ، دو رنگ یا چهار رنگ بودن آن بستگی دارد. در سایت سانترال شما می توانید در صفحه سفارش آنلاین چاپ ریسو در فرم تعبیه شده، تعداد، وجه و سایز مد نظر خود را انتخاب و به صورت آنی لیست قیمت چاپ ریسو را مشاهده نمائید.

سفارش آنلاین چاپ ریسو فوری تهران

چاپ سانترال همواره سعی داشته خدمات چاپ تراکت ارزان را در کلیه مناطق غرب تهران، مرکز و شرق تهران ارائه دهد. شما در هر منطقه ای که ساکن هستید می توانید، بعد از ثبت سفارش گزینه ارسال با پیک را برای دریافت سفارش خود انتخاب نمائید.
 در این مرکز چاپ فاکتور ریسو، چاپ پاکت ملخی ریسو، چاپ تراکت ریسو در ابعاد A4،A5 و A6 و بر روی کاغذهای رنگی و تک رنگ مخصوص تراکت انجام می شوند. کارشناسان ما در دفتر چاپ سانترال آماده ی پاسخگویی به سوالات شما همراهان گرامی می باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

  • قیمت چاپ ریسو چطور مشخص می شود؟
  • تفاوت چاپ ریسو و افست

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید