چاپ کاتالوگ

مشخصات عمومی

حداکثر طول :99 سانتیمتر

حداکثر عرض :99 سانتیمتر

تحویل را مشخص کنید

صفحات داخلی

روکش

صحافی

خدمات جانبی


قیمت نهایی : 0ریال
زمان تحویل :

آپلود فایل

فرمت فایل‌های ارسالی :

 • شما می‌توانید کارهای چاپی خود را در یکی از فرمت‌های زیر برای ما ارسال کنید.
  JPG, JPEG, TIFF, TIF, PDF
 • فایل های چند صفحه ای و پشت و رو به صورت pdf اپلود شود

فایل صفحات داخلی

×
توجه کنید ! در صورت انتخاب ارسال فایل از طریق CD یا ایمیل، فایل های آپلود شده شما و یا طرح هایی که آنلاین طراحی نموده اید، از سفارش شما حذف خواهند شد .
ارسال فایل برای مجتمع چاپ سانترال :

شما می‌توانید فایلهای خود را از طریق، ارسال CD و از طریق ایمیل، به دست ما برسانید. درصورت عدم دسترسی به اینترنت پرسرعت می‌توانید ارسال فایل از طریق CD را انتخاب کنید و پس از پایان مراحل خرید، فایل خود را روی CD کپی کرده و شماره سفارش، تاریخ سفارش، شماره موبایل و نام خود را روی آن نوشته و به آدرس شرکت ارسال کنید.

روش های ارسال فایل
 • آدرس: تهران، خیابان سهروردی شمالی بالاتر از بهشتی کوچه کوشش پ 35 واحد 2
نظر شما درباره چاپ کاتالوگ و ژورنال چیست؟
0 دیدگاه

کاتالوگ چیست؟

کاتالوگ‌ها به کتابچه‌های با تعداد صفحات کم گفته می‌شود که برای معرفی محصولات و تبلیغات یک کسب و کار مورد استفاده قرار می‌گیرند. بسیاری از شرکت‌های تولید برای ارائه اطلاعات به مشتریان خود از این ابزار استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است که کاتالوگ‌ها را در شکل‌ها و طرح‌های متنوعی بسته به سلیقه و درخواست مشتری طراحی و چاپ می‌کنند. استفاده از کاتالوگ‌ها باعث می‌شود که مشتریان هر چه بهتر با خدمات و محصولات یک شرکت آشنا شوند. این ابزار روشی متداول برای تبلیغات آفلاین است که تاثیر بسیار زیادی در موفقیت کسب و کارهای بزرگ و کوچک دارد. برای چاپ کاتالوگ‌ها از کاغذهای با جنس‌های مختلف استفاده می‌شود. شرکت‌ها تولیدی با ارائه کاتالوگ‌ها می‌توانند علاوه بر تبلیغات محصولات و خدمات خود مشتریان را با ویژگی‌ها منحصربه‌فرد محصول خود آشنا می‌کنند. با این کار مشتریان راحت‌تر به محصولات آن شرکت اعتماد می‌کنند و از آن خرید می‌کنند. در برخی از کاتالوگ‌ها آموزش روش استفاده از محصولات نیز به مشتریان داده می‌شود. با این کار مشتریانی که با طرز استفاده محصول آشنایی ندارند نیز می‌توانند از محصولات شرکت مربوطه استفاده کنند.

 

 انواع روش‌های چاپ کاتالوگ

برای داشتن یک کاتالوگ زیبا و با کیفیت باید به مراحل طراحی و چاپ آن توجه زیادی شود. اگر طراحی کاتالوگ به بهترین شکل ممکن انجام شود تنها عاملی که بر کیفیت خروجی کار تأثیر می‌گذارد روش چاپ آن و کاغذ انتخاب شده است. برای چاپ کاتالوگ‌ها روش‌های چاپی متنوعی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها دارای یکسری معایب و مزایا هستند. در بین روش‌های چاپی موجود چاپ دیجیتال بهترین روش ممکن برای چاپ کاتالوگ به شمار می‌رود. این روش چاپی که با دستگاه‌های چاپ پیشرفته روز دنیا انجام می‌شود قابلیت‌های بسیار خوبی دارد و می‌تواند یک کاتالوگ با کیفیت عالی به مشتریان تحویل دهد. سرعت چاپ دیجیتال له دلیل استفاده از دستگاه‌های چاپگر پیشرفته بسیار بالا است و به همین دلیل سفارش مشتریان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن آماده می‌کند. همچنین چاپگرهای دیجیتالی امکان پشتیبانی از هر نوع طرح گرافیکی با هر طیف رنگی را دارند. به همین دلیل طراحان گرافیک می‌توانند با خیال راحت از هر رنگ و طرحی برای طراحی کاتالوگ استفاده کنند. طرح‌ها و رنگ‌های چاپ شده با این روش از کیفیت و وضوح بالایی برخوردار هستند.همچنین میتوان از روش چاپ افست هم برای چاپ کاتالوگ استفاده کرد

 

 انواع کاتالوگ کدام‌اند؟

همان‌طور که قبلاً به آن اشاره کردیم کاتالوگ‌ها معمولاً به شکل کتابچه‌های با تعداد صفحات کم هستند که برای مقاصد مختلفی مورد استفاده شرکت‌ها و کسب و کارها قرار می‌گیرند. با توجه به اطلاعاتی که در کاتالوگ‌ها درج می‌شود می‌توان آن‌ها را به دسته‌های مختلفی تقسیم کرد. از انواع کاتالوگ می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

 

کاتالوگ‌ها به کتابچه‌های با تعداد صفحات کم گفته می‌شود که برای معرفی محصولات و تبلیغات یک کسب و کار مورد استفاده قرار می‌گیرند

 

کاتالوگ معرفی محصول

یکی از کاربردهای خوب این ابزار استفاده از آن برای معرفی محصولات یا خدمات یک شرکت یا برند است. معمولاً در کاتالوگ معرفی محصولات اطلاعات دقیقی در مورد محصولات یک شرکت نوشته می‌شود. این اطلاعات باید به‌گونه‌ای نوشته شوند که مشتریان با خواندن آنها به طور کامل با محصول آشنا شوند. در این نوع کاتالوگ‌ها معمولاً اطلاعاتی مانند نام محصول، قیمت محصول، ترکیبات به کار رفته در محصول (اگر محصول خوراکی یا شیمیایی باشد)، ویژگی‌های محصول، قطعات به کار رفته در محصول، انواع محصولات شرکت و.. نوشته می‌شود. این کاتالوگ‌ها صرفاً جهت معرفی هستند و نحوه نوشتار آن‌ها به شکل تبلیغاتی نیست.

کاتالوگ آموزشی

برخی از کسب و کارها برای افزایش اطلاعات مشتریان از کاتالوگ‌های که حاوی اطلاعات آموزشی هستند استفاده می‌کنند. به عنوان مثال ممکن است در یک کلینیک یا بیمارستان دفترچه‌ای که حاوی اطلاعات خوبی در مورد انواع بیماری‌های ویروسی است جهت افزایش آگاهی عمومی به مراجعه کنندگان داده شود. به این کاتالوگ‌ها که صرفاً جهت آموزش مشتریان مورد استفاده قرار می‌گیرند کاتالوگ آموزشی گفته می‌شود.

کاتالوگ راهنمای استفاده از محصول

بعضی از شرکت‌های تولید کنند از کاتالوگ‌ها به عنوان راهنمای استفاده از محصول استفاده می‌کنند. همه ما با این نوع از کاتالوگ‌ها زمانی که جعبه یک دارو را باز کرده‌ایم روبه رو شده‌ایم. یا زمانی که یک وسیله جدید خریداری کرده‌ایم برای استفاده از آن دفترچه‌ای را که همراه آن در جعبه بوده است را مطالعه کرده‌ایم. همه این کاتالوگ‌ها از نوع کاتالوگ راهنمای محصول‌اند که بسیار کاربردی و ضروری هستند و به رشد کسب و کارها کمک زیادی می‌کنند.

کاتالوگ تبلیغاتی

نوعی دیگر از کاتالوگ وجود دارد که در آن اطلاعات تبلیغاتی در مورد یک کسب و کار نوشته می‌شود. در این نوع کاتالوگ‌ها از جملات، عکس‌ها و طرح‌های استفاده می‌شود که مشتری را به سمت خرید سوق دهد. به این نوع دفترچه‌ها کاتالوگ تبلیغاتی گفته می‌شود.

 

کاغذ مناسب برای چاپ کاتالوگ

یکی از عوامل مهم تأثیرگذار بر کیفیت یک کاتالوگ نوع کاغذی است که برای چاپ آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر کاغذ انتخاب شده از مرغوبیت و کیفیت کافی برخوردار نباشد خروجی چاپ کاتالوگ از کیفیت مطلوبی برخوردار نخواهد بود. چاپ کاتالوگ روی کاغذهای معمولی هرچقدر هم طرح آن زیبا و حرفه‌ای باشد خروجی آن از کیفیت قابل قبولی برخوردار نخواهد بود. کاغذهای کلاسور بهترین و مرغوب‌ترین نوع کاغذ برای چاپ کاتالوگ به شمار می‌روند، زیرا رنگ‌ها و طرح‌های چاپ شده بر روی این کاغذها شاداب‌تر و زنده‌تر هستند. به همین دلیل خروجی چاپ کاتالوگ بر این کاغذها نیز از کیفیت بالایی برخوردار خواهد بود. علاوه بر این کاغذهای کلاسور از دوام بیشتری برخوردار هستند و ماندگاری آنها از کاغذهای معمولی بیشتر است. شرکت‌ها و برندها معروف معمولاً از این نوع کاغذ برای چاپ کاتالوگ خود استفاده می‌کنند. لازم به ذکر است که قیمت کاغذهای کلاسور از کاغذهای معمولی بیشتر است و به همین دلیل هزینه چاپ کاتالوگ بر آنها نیز بیشتر خواهد بود.

 

ویژگی‌های یک کاتالوگ با کیفیت

طراحی و چاپ یک کاتالوگ حرفه‌ای کمک بسیار زیادی به پیشرفت کسب و کارها و افزایش فروش آنها می‌کند. به همین دلیل افرادی که قصد دارند برای تبلیغات کسب و کار خود از کاتالوگ‌ها استفاده کنند باید بدانند که واقعاً چه چیزی از این ابزار می‌خواهند. یک کاتالوگ حرفه‌ای علاوه بر چاپ و طراحی بی‌عیب و نقص باید حاوی یکسری اطلاعات مفید باشد که به فروش بیشتر محصولات کمک کند. برای داشتن یک کاتالوگ با کیفیت و حرفه‌ای باید به نکات زیر توجه ویژه‌ای شود.

انتخاب کاغذ مناسب

اولین عامل تأثیرگذار بر روی کیفیت یک کاتالوگ نوع کاغذ انتخاب شده برای چاپ آن است. برای داشتن یک کاتالوگ با کیفیت باید از کاغذهای مرغوب و با کیفیتی استفاده شود تا خروجی کار زیبا و حرفه‌ای دیده شود.

کمک‌گرفتن از یک گرافیست حرفه‌ای

طراحی یک کاتالوگ بر اثرگذاری آن بر روی مشتریان بسیار تأثیرگذار است. به همین دلیل برای داشتن یک کاتالوگ باکیفیت باید از یک گرافیست حرفه‌ای کمک گرفت. افرادی که در این زمینه مهارت دارند می‌توانند طرح‌های بسیار زیبا و خلاقانه‌ای را خلق کنند. به همین دلیل شرکت ای بزرگ و معتبر همواره از گرافیست‌های حرفه‌ای برای این منظور کمک می‌گیرند. نحوه نوشته شدن متن‌ها، به کار گرفتن عکس‌های با کیفیت، طرح‌های گرافیکی زیبا و.. همگی بر کیفیت یک کاتالوگ تأثیر می‌گذارند.

درج مطالب مهم و کلیدی

زمانی که مشتری یک کاتالوگ را می‌خواند چیزی که بر او تأثیر زیادی دارد مطالب مهم نوشته شده در آن است. به همین دلیل برای اینکه کاتالوگ از کیفیت بالایی برخوردار باشد باید در آن مطالب مهم و کلیدی به‌جای مطالب بی‌اهمیت نوشته شود. خلاصه‌نویسی و درج مطالب کلیدی بهترین روش برای تأثیرگذاشتن بر مشتری و جلب اعتماد او هست. مطمئناً هیچ فردی آن‌قدر زمان نمی‌گذارد که تمام مطالب نوشته شده در یک کاتالوگ را مطالعه کند. به همین مطالب باید به‌گونه‌ای باشند که نظر مشتری را به خود جلب کنند.

درج اطلاعات مهم شرکت یا برند

در یک کاتالوگ حرفه‌ای و با کیفیت علاوه بر درج مطالب مهم و کلیدی باید اطلاعات مهم شرکت یا برند؛ مانند نام، لوگو، شماره تماس، آدرس، ایمیل و.. نوشته شود. این اطلاعات به مشتریان کمک می‌کنند تا راحت‌تر با شرکت ارتباط برقرار کنند.

چاپ کاتالوگ در اندازه‌های استاندارد

اندازه کاتالوگ بر کیفیت آن تأثیر زیادی دارد. چاپ کاتالوگ‌ها در اندازه‌های غیراستاندارد زیبایی و تأثیرگذاری آن‌ها را کم می‌کند. به عنوان مثال حمل و نگه‌داری از کاتالوگ‌های که در اندازه‌های بزرگ‌تر از a4 چاپ می‌شوند دشوار است. به همین دلیل مشتری معمولاً برای برداشتن آن‌ها دچار مشکل می‌شود و در اکثر مواقع آن‌ها را دور می‌اندازد. همچنین اگر اندازه کاتالوگ بسیار کوچک باشد خواندن مطالب داخل آن برای مشتریان سخت خواهد بود و بازهم کیفیت آن پایین می‌آید.

 

اندازه کاتالوگ بر کیفیت آن تأثیر زیادی دارد

 

 انواع ابعاد استاندارد در چاپ کاتالوگ

با توجه به کاربرد کاتالوگ‌ها آن‌ها را در ابعاد و اندازه‌های متفاوتی چاپ می‌کنند. همان‌طور که قبلاً به آن اشاره کردیم اندازه کاتالوگ از اهمیت بالایی برخوردار است و باید برای چاپ آن از اندازه‌های استاندارد استفاده شود. لازم به ذکر است که قیمت چاپ کاتالوگ در هر اندازه متفاوت است و به همین دلیل بهتر است قبل از اقدام به چاپ از قیمت نهایی آن‌ها مطلع شوید. در جدول زیر اندازه‌های استاندارد برای چاپ کاتالوگ نوشته شده است.

نیم ورقی

25*35 سانتی متر

یک ورقی

35*50 سانتی متر

یک و نیم ورقی

45*60 سانتی متر

دو ورقی

50*70 سانتی متر

سه ورقی

60*90  سانتی متر

چهار ورقی

90*72  سانتی متر

چهار و نیم ورقی

100*70  سانتی متر

شش ورقی

80*120  سانتی متر

شش و نیم ورقی

100*140  سانتی متر

 

 

 

 

 

انواع روش‌های صحافی کاتالوگ

همان‌طور که قبلاً به آن اشاره کردیم کاتالوگ‌ها کتابچه‌های با تعداد صفحات کمی هستند که برای صحافی کردن آن‌ها از روش‌های متفاوتی استفاده می‌شود. نوع صحافی کاتالوگ بر ظاهر و زیبایی آن تأثیر زیادی می‌گذارد. به همین دلیل نوع صحافی آن باید با توجه به طرح آن انتخاب شود. به طور کلی می‌توانیم بگوییم که برای صحافی کاتالوگ‌ها از چهار روش زیر استفاده می‌کنند.

چسب گرم

استفاده از چسب گرم یکی از روش‌های متداول برای صحافی کردن کاتالوگ است. معمولاً از چسب گرم زمانی استفاده می‌شود که تعداد صفحات کاتالوگ زیاد باشد. در این روش چسب به‌وسیله دستگاه صحافی حرارتی گرم می‌شود و صفحات کاتالوگ و جلد آن را به هم وصل می‌کند. چسب گرم بعد از خشک شدن از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار است و از جدا شدن جلد و صفحات جلوگیری می‌کند. سرعت در این روش صحافی بسیار بالا است و به همین دلیل گزینه مناسبی برای استفاده در تیراژ بالا است.

منگنه (ساده یا لوپ)

استفاده از منگنه‌ها یکی دیگر از روش‌های متداول برای صحافی کردن کاتالوگ و دفترچه‌های است که تعداد صفحات کم‌تری دارند. در این روش با رعایت فاصله حاشیه از قسمت بالا، پایین و حاشیه خارجی صفحات کاتالوگ به‌وسیله منگنه‌های مخصوص صحافی می‌شوند.

پانچ و فنر

استفاده از پانچ و فنر برای صحافی کاتالوگ، دفترچه، بروشور و.. بسیار کاربردی است. معمولاً در این روش برگه‌ها و جلد کاتالوگ توسط فنرها و پانچ‌های مخصوص کنار هم قرار می‌گیرند. این روش برای تعداد پایین مناسب‌تر است؛ زیرا صحافی کردن با روش پانچ و فنر کمی زمان‌گیر است. این روش صحافی یکی از بادوام‌ترین و بهترین روش‌ها است و با صحافی کردن کاتالوگ‌ها با این روش برگه‌ها و جلد آن به راحتی از هم جدا نمی‌شود.

صحافی جلد سخت یا گالینگور

صحافی جلد سخت یکی از بادوام‌ترین و گران‌ترین روش‌های صحافی است که در آن از یک پارچه به نام گالینگور استفاده می‌شود که از دوام بالایی برخوردار است. از این روش برای صحافی کتاب‌های گران‌قیمت، کاتالوگ‌ها خاص و.. استفاده می‌شود. در صحافی جلد سخت ابتدا صفحات کاتالوگ به صورت مرتب در کنار هم قرار می‌گیرند و از نقطه عطف به هم دوخته می‌شوند. سپس بر روی این صفحات یک جلد کاغذی قرار می‌گیرد و روی این جلد را با پارچه گالینگور یا چرم می‌پوشانند. این روش صحافی ظاهری بسیار زیبا و شیک به کاتالوگ می‌دهد و معمولاً شرکت‌ها و برنده‌ها معروف از آن استفاده می‌کنند.

 

 قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ به چه صورت محاسبه می‌شود؟

قیمت طراحی کاتالوگ به عوامل مختلفی بستگی دارد. به همین دلیل نمی‌توانیم قیمت ثابتی برای آن‌ها ارائه دهیم. با توجه به ویژگی‌های ظاهری کاتالوگ و همچنین کیفیت چاپخانه‌ای که به آن مراجعه کرده‌اید ممکن است هزینه چاپ کاتالوگ‌ها متفاوت باشد. با این وجود می‌توانیم بگوییم که عوامل تأثیرگذار بر قیمت طراحی و چاپ کاتالوگ عبارت‌اند از:

 • ابعاد و اندازه کاتالوگ
 • تعداد صفحات داخلی کاتالوگ
 • جنس کاغذ استفاده شده برای چاپ آن
 • نوع و روش صحافی صفحات کاتالوگ
 • تعداد کاتالوگ یا همان تیراژ آن
 • روشی که برای چاپ آن انتخاب شده است
 • نوع طراحی صفحات کاتالوگ

 

 انواع روکش کاتالوگ

به دلیل اهمیت کاتالوگ‌ها برای کسب و کارها معمولاً برای افزایش دوام و ماندگاری آن‌ها از روکش‌های متفاوتی استفاده می‌شود. هر کدام از انواع روکش‌ها دارای یکسری ویژگی‌ها و مزایا هستند و باید با توجه به نوع کاتالوگ و طراحی آن یکی از روکش‌های موجود در بازار برای افزایش ماندگاری و دوام آن‌ها استفاده شود. با استفاده از این روکش‌ها کاتالوگ‌ها در برابر رطوبت، پاره شدن، پوسیدگی و.. مقاوم می‌شوند. از انواع روکش‌های کاتالوگ می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم.

روکش لمینت

یکی از روش‌های متداول برای افزایش دوام و ماندگاری کاتالوگ‌ها استفاده از روکش لمینت است. لمینت به معنی پوساندن سطح چاپ شده به‌وسیله یک لایه‌نازک پلاستیکی شفاف است. این روکش‌ها علاوه بر افزایش ماندگاری کاتالوگ‌ها باعث شفاف‌تر و زیباتر شدن آن‌ها می‌شود. لمینت‌ها انواع مختلفی دارند که عبارت‌اند از لمینت براق، لمینت مات، لمینت مخملی و لمینت ضد خش. هر کدام از این لمینت‌ها دارای یک سری ویژگی هستند و قیمت آن‌ها متفاوت است.

روکش سلفونی

اگر به دنبال چاپ ارزان هستید بهترین روش برای افزایش دوام و ماندگاری کاتالوگ‌ها استفاده از روکش‌های سلفونی است. سلفون‌ها نوعی روکش هستند که معمولاً از انعطاف پذیری و ضخامت کمتری نسبت به سایر روکش‌ها برخوردار هستند. این نوع روکش‌ها از شفافیت بالایی برخوردار هستند و زیبایی خاصی به کاتالوگ‌ها می‌دهد. همچنین قیمت آن‌ها از سایر روکش‌های ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر است. معمولاً در تیراژ بالا از این روکش‌ها استفاده می‌کنند.

روکش یووی

روکش‌های یووی معمولاً به صورت یک لایه شفاف و برجسته بر روی کاتالوگ‌ها قرار می‌گیرد. روکش‌های یووی با توجه به درخواست مشتریان به دو صورت مات و براق قابل اجرا بر روی سطح کاتالوگ‌ها هستند. لازم به ذکر است که نوع مات آن قیمت بیشتری دارد و به همین دلیل برای چاپ در تیراژ بالا مقرون‌به‌صرفه نیست.

روکش ورنی

یکی دیگر از روکش‌های متداول برای افزایش ماندگاری کاتالوگ‌ها در برابر خراش و آسیب‌های جزئی روکش ورنی است. این روکش‌ها به صورت یک لایه‌نازک روی کاتالوگ قرار می‌گیرند و شفافیت و زیبایی آن را دوچندان می‌کنند. لازم به ذکر است که این روکش در برابر رطوبت و مواد شیمایی چندان مقاوم نیست.

 

 چاپ کاتالوگ فوری

اگر برای کسب و کار خود به دنبال چاپ کاتالوگ به صورت فوری هستید و وقت کافی برای طراحی و چاپ آن ندارید می‌توانید به سایت معتبر سانترال چاپ مراجعه کنید. شما در این سایت می‌توانید به راحتی سفارش چاپ کاتالوگ خود را ثبت کنید و در کوتاه‌ترین زمان ممکن آن‌ها را دریافت نمایید. کیفیت و ماندگاری محصولات چاپ شده در این سایت بسیار بالا است.

 

 چاپ کاتالوگ ارزان

افرادی که به تعداد زیادی کاتالوگ برای کسب و کار خود نیاز دارند همواره به دنبال چاپ کاتالوگ ارزان هستند. با این کار آن‌ها می‌توانند علاوه بر استفاده از یک ابزار قدرتمند برای تبلیغات محصولات و خدمات خود در هزینه‌های نهایی نیز صرفه‌جویی کنند. اگر شما هم به دنبال چاپ ارزان هستید می‌توانید به سایت سانترال چاپ مراجعه کنید.

 • قیمت چاپ کاتالوگ چطور محاسبه می شود؟
 • روشهای صحافی کاتالوگ

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید