چاپ روی کاغذ PP

مشخصات عمومی

حداکثر طول :3000 سانتیمتر

حداکثر عرض :100 سانتیمتر

روکش

تحویل را مشخص کنید

خدمات جانبی


قیمت نهایی : 0ریال
زمان تحویل :

آپلود فایل

فرمت فایل‌های ارسالی :

 • شما می‌توانید کارهای چاپی خود را در یکی از فرمت‌های زیر برای ما ارسال کنید.
  JPG, JPEG, PDF
 • فایل های چند صفحه ای و پشت و رو به صورت pdf اپلود شود

فایل طرف اول

×
توجه کنید ! در صورت انتخاب ارسال فایل از طریق CD یا ایمیل، فایل های آپلود شده شما و یا طرح هایی که آنلاین طراحی نموده اید، از سفارش شما حذف خواهند شد .
ارسال فایل برای مجتمع چاپ سانترال :

شما می‌توانید فایلهای خود را از طریق، ارسال CD و از طریق ایمیل، به دست ما برسانید. درصورت عدم دسترسی به اینترنت پرسرعت می‌توانید ارسال فایل از طریق CD را انتخاب کنید و پس از پایان مراحل خرید، فایل خود را روی CD کپی کرده و شماره سفارش، تاریخ سفارش، شماره موبایل و نام خود را روی آن نوشته و به آدرس شرکت ارسال کنید.

روش های ارسال فایل
 • آدرس: تهران، خیابان سهروردی شمالی بالاتر از بهشتی کوچه کوشش پ 35 واحد 2
نظر شما درباره p-p چسبدار چیست؟
0 دیدگاه

حتما برای شما در طول روز پیش آمده که بخواهید برای علامت گذاری از برچسب زدن استفاده کنید. برای انجام این کار می‌توانید از کاغذ پشت چسب‌دار استفاده کنید. چاپ روی کاغذ p-p یا پشت چسب دار در ادارات و بسیاری از شرکت‌ها بسیار پرکاربرد است. بسیاری از شرکت‌ها از روش چاپ روی این کاغذها استفاده می‌کنند. در ادامه به بررسی کامل این کاغذها پرداخته و کاربردهای آن‌ها را بیان می‌کنیم.

کاغذ پشت چسب‌دار همانطور که از نامش پیدا است؛ یکی از انواع کاغذهایی بوده که یک طرف آن از یک لایه چسب تشکیل شده است. طرف دیگر این کاغذ در انواع مختلف براق، مات، گلاسه و کتان تولید می‌شود. این کاغذها از سه جزء رویه، زیره و چسب ساخته شده‌اند. با استفاده از این کاغذها می‌توانید به چاپ پلات و لمینت بپردازید.

کاغذ P-P چسبدار، نام دیگر کاغذ پشت چسب‌دار است. این کاغذها دوام بالایی داشته و به راحتی پاره نمی‌شوند. وجود چسب دائمی، روکش سیلیکونی و پلاستیکی این کاغذها سبب دوام بالای آن‌ها شده است. کاغذ چسب‌دار در سایزهای مختلف تولید شده‌اند که ازجمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاغذ پشت چسب دار A5
 • کاغذ پشت چسبدار A4
 • کاغذ پشت چسب دار A3

انواع کاغذ پشت چسب دار

این کاغذها انواع مختلفی دارند که براساس نیاز مشتری هر یک از انواع آن تولید می‌شود. از رایج‌ترین انواع کاغذهای پشت چسب‌دار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاغذ برچسب‌دار براق
 • کاغذ چسب‌دار مات
 • کاغذ چسبی نیمه براق
 • کاغذ چسبی نیمه مات
 • کاغذ چسب‌دار گلاسه

اجزای کاغذهای چسب دار یا PP

برای چاپ روی کاغذ p-p یا پشت چسب دار، بهتر است با اجزای این کاغذها آشنا بوده تا بتوانید بهترین انتخاب را برای چاپ روی این کاغذها داشته باشید. این کاغذها از سه اجزای رویه، چسب و زیره تشکیل شده است. هر یک از این اجزا از مواد مختلفی ساخته شده که هر یک ویژگی‌های منحصر به فرد خاص خود را دارند.

رویه

رویه این کاغذها از جنس کوتد و گلاسه است. جنس کوتد این کاغذ‌ها در انواع مات، نیمه مات، براق و نیمه براق تولید می‌شود. همچنین انواع رویه گلاسه کاغذ در انواع مات و براق به فروش می‌رسد. از دیگر انواع رویه‌ها می‌توان به Polypropylene یا PP ،Polyethylene  یا PE و Polyester یا PET اشاره کرد.

50 درصد رویه این کاغذها از کاغذ سفید بوده و 50 درصد مابقی آن را مواد مصنوعی تشکیل می‌دهد. رایج‌ترین انواع کاغذ پشت چسب‌دار، PP است که مقاومت بسیار بالایی دارد. به همین علت چاپ روی کاغذ p-p یا پشت چسب دار محبوبیت زیادی دارد. رویه‌های PE در مصارفی که انعطاف بالایی نیاز دارند، مانند بطری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین نوع دیگری از رویه‌های کاغذ پشت چسب دار PET است که در مصارفی که نیازمند دما و توان بسیاری هستند؛ استفاده می‌شود.

چسب

چسب مورد استفاده در کاغذهای پشت چسب‌دار دائمی است. بنابراین پس از اینکه این چسب‌ها به سطح‌ چسبیدند؛ با جدا کردن آن‌ها، کاغذ پاره می‌شود. چسب مورد استفاده در کاغذهای پشت چسب‌دار معمولا بر پایه آب است. البته کاغذهایی با چسب‌هایی که بر پایه حلال‌ها و حرارتی هستند  نیز تولید می‌شوند. چسب این نوع کاغذها با گذر زمان و قرار گرفتن در هوای آزاد با اکسیژن واکنش داده و زرد خواهند شد.

زیره

زیره این کاغذها از جنس سیلیکون و پلاستیک است. سیلیکون و پلاستیک به کار رفته در زیره این کاغذها موجب می‌شود که کاغذ به راحتی پاره نشود. در ماشین‌های بزرگ صنعتی زیره‌های سیلیکونی و پلاستیکی به سرعت جدا می‌شوند.


هزینه چاپ روی کاغذ پشت چسب‌داربسیار مقرون به صرفه‌تر از چاپ مستقیم روی بسته‌بندی محصولات است.

 

چگونگی چاپ روی کاغذ های پشت چسب دار یا PP

هزینه چاپ روی این کاغذها بسیار مقرون به صرفه‌تر از چاپ مستقیم روی بسته‌بندی محصولات است. به همین علت بسیاری از شرکت‌های بازرگانی و تولیدکننده، اقدام به چاپ روی کاغذ p-p یا پشت چسب دار می‌کنند. لیبل‌های این نوع کاغذها به صورت شیت و رول عرضه می‌شوند که شما می‌توانید براساس نیاز خود از هر یک از انواع آن استفاده کنید. این کاغذها به صورت کات شده یا کات نشده نیز در کنار هم و در سایزهای مختلف تولید می‌شوند.

کاربردهای کاغذ پشت چسب دار

کاغذهای پشت چسب دار کاربردهای بسیاری دارند:

 • محصولات خانگی و زیبایی
 • ادارات و دفاتر
 • صنایع دستی
 • برچسب‌های هدیه
 • کارت بازرگانی
 • ادویه‌ها
 • عسل
 • کالاهای فاسد نشدنی
 • غذاهای کنسروی
 • برچسب‌های حمل و نقل
 • وثیقه بازاریابی

مزایای استفاده از کاغذهای پشت چسب دار

این کاغذها مزایای بسیار زیادی دارند. به طوری که می‌بینید چاپ روی کاغذ p-p یا پشت چسب دار محبوبیت بسیار زیادی دارد. یکی از مزایای بسیار مورد توجه این کاغذ، چسبندگی جوهر خوب روی آن است. این موضوع سبب می‌شود که بتوان چاپی بسیار باکیفیت روی این کاغذ ایجاد کرد. قدرت چسبندگی جوهر مورد استفاده در کاغذهای پشت چسب‌دار بسیار ضروری بوده و باید به آن توجه شود.

از دیگر مزایای این کاغذها می‌توان به تنوع بالای رنگ در آن‌ها اشاره کرد. رایج‌ترین رنگ در این کاغذها، رنگ سفید است. شما علاوه‌بر رنگ سفید می‌توانید گستره‌ای از رنگ‌های مختلف را خریداری کنید. همه کاغذهای پشت چسب‌دار رنگی بر پایه کاغذ هستند. تنوع رنگ بالایی این کاغذها امکان چاپ طرح‌های مختلف روی آن‌ها را فراهم کرده است.

 از دیگر مزایای این کاغذها می‌توان به ظاهر دست‌ساز آن ها اشاره کرد. ظاهر دست‌ساز این کاغذها بسیار منحصر به فرد است. همین موضوع سبب شده که بتوانید از این کاغذ در مصارف گوناگون استفاده کنید.

اهمیت کاغذهای پشت چسب‌دار یا PP را نمی‌توان نادیده گرفت. چاپ روی این کاغذها بسیار مرسوم شده است و قیمت مناسب‌تری نسبت به سایر روش‌های چاپ دارد. با استفاده از این کاغذ می‌توانید از مزایای آن بهره برده و کارهای خود را به صورت دقیق و منظم انجام دهید. همچنین با استفاده از کاغذ چسب‌دار یا PP تجربه چاپی با کیفیت و با وضوح بالا را خواهید داشت.

این کاغذها توسط مراکز تولیدی مختلف به صورت انبوه تولید می‌شوند که در چاپ سانترال نیز این خدمات ارائه می‌شود. بنابراین دسترسی و تهیه این کاغذها بسیار آسان است و شما می‌توانید آن‌ها را در ابعاد و رنگ‌های متنوع خریداری کنید. این کاغذ‌ها می‌توانند به راحتی به نیازهای شما پاسخ دهد.

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید