+160 نمونه کارت ویزیت خلاقانه | 10 نکته برای ارائه کارت ویزیت

25 بهمن دسته بندی : کارت ویزیت eye تعداد بازدید: 233 بازدید comment زمان تقریبی برای مطالعه : 10 دقیقه
کارت ویزیت خلاقانه

کارت ویزیت خلاقانه

اگرچه نمی توان منکر نقش پررنگ شبکه های اجتماعی در معرفی برند شخصی و نام های تجاری شد، با این حال همچنان داشتن یک کارت ویزیت خلاقانه و زیبا از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. شاید بنا به شرایط و نوع کسب و کار، بیشترین ارتباط شما با مخاطبانتان از طریق فضای مجازی و دیجیتال باشد، اما باز هم داشتن یک کارت ویزیت خوب و مناسب به تاثیرگذاری هر چه بیشتر و بهتر روی آن ها کمک خواهد نمود. در این مطلب نکاتی را یادآور شده ایم که با رعایت آن ها می توانید کارت ویزیتی خلاقانه و متفاوت داشته باشید.

اهمیت چاپ کارت ویزیت خلاقانه

چاپ کارت ویزیت یکی از هزاران راه پیش رو برای معرفی برند شخصی یا نام تجاری به افراد مختلف می باشد که در آن اطلاعاتی از قبیل نام، حوزه فعالیت، شماره تماس، راه های ارتباطی و ... درج می شود. روزانه هزاران کارت ویزیت به دست افراد مختلف می رسد؛ هر چه کارت ویزیت شما خلاقانه تر باشد، امکان ماندگار شدن نام شما در خاطر مخاطبان بیشتر خواهد بود. علاوه بر این، مخاطبان با دیدن خلاقیت شما تمایل بیشتری نسبت به نشان دادن کارت ویزیت به اطرافیان از خود نشان می دهند. به این ترتیب شما تنها با چاپ یک کارت ویزیت خلاقانه، کسب و کار خود را به طیف گسترده ای از افراد معرفی خواهید نمود.

به یاد داشته باشید که کیفیت بالای چاپ در کنار طراحی مناسب و خلاقانه، دو مولفه اصلی در جذابیت کارت ویزیت به شمار می روند. چاپ دیجیتال و چاپ افست دو سیستم چاپ هستند که در انتشار کارت ویزیت به شما می کنند.

تاریخچه شکل گیری کارت ویزیت

اولین نمونه های کارت ویزیت در قرن 15 توسط بازرگانان چینی مورد استفاده قرار گرفته است. در قرن 17میلادی، نمونه های امروزی تر کارت ویزیت در اروپا رواج یافت. در آن زمان شاهزادگان و اشراف برای گرفتن زمان ملاقات با دیگر بزرگان، سوابق اشرافیت خود را روی پوستین و مانند آن می نوشتند تا به این طریق خود را به طرف مقابل معرفی کرده و بتوانند قرار ملاقات رسمی داشته باشند. در صورتی که طرف مقابل نیز چنین کارتی برای فرد اول می فرستاد، به معنای پذیرش دعوت برای داشتن قرار ملاقات بوده است. در قرن 18 میلادی استفاده از کارت ویزیت در آمریکا رواج بیشتری یافته و نام فرد، همراه با یک نقاشی ساده را شامل می شد. با گذشت زمان، استفاده از آن جنبه تجاری تری به خود گرفته و افراد بیشتری به این سمت و سو سوق پیدا کردند؛ تا جایی که امروزه کارت های ویزیت با اهداف و کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. 

نمونه کارت ویزیت خاص

خلاقانه و منحصر به فرد بودن کارت ویزیت محدود به طراحی آن نبوده و عوامل بیشتری را درگیر می کند. جنس کارت ویزیت، نحوه نگارش متن، نوع چاپ و حتی انتشار آن و ... تنها نمونه هایی از عوامل موثر بر تاثیرگذاری آن هستند. برای این که یک کارت ویزیت خاص داشته باشید، باید با انواع چاپی و غیرچاپی یا دیجیتال آن آشنایی داشته باشید.

انواع کارت ویزیت چاپی

برای جذابیت بیشتر کارت ویزیت های چاپی می توانید از متریال های متنوع استفاده نمایید. کارت ویزیت قابل کاشت، خوراکی و ... تنها نمونه هایی از انواع کارت ویزیت چاپی هستند. به یاد داشته باشید که استفاده از بارکد، انواع نمودار، برش های خاص، عناصر بصری و رنگ آمیزی جذاب به بالا بردن جلوه بصری کارت ویزیت شما کمک می کند.

کارت ویزیت قابل کاشت

در بافت کاغذ این نوع کارت ویزیت ها از دانه و بذر گیاهان استفاده شده است. در صورتی که کار شما با این کارت ویزیت ها تمام شده و دیگر نیازی به آن ندارید، می توانید آن را کاشته و آبیاری کنید تا شاهد رشد گیاه جدیدی در گلدان خود باشید.

کارت ویزیت قابل کاشت

 

کارت ویزیت خوراکی

بسته به نوع کسب و کار خود، می توانید کارت ویزیت خود را به گونه ای منتظر کنید که قابل خوردن باشد! این کار، ایده ای منحصر به فرد و خلاقانه برای چاپ کارت ویزیت به ویژه در صنایع غذایی می باشد.

کارت ویزیت خوراکی

 

کارت ویزیت جذاب

برای بالا بردن جذابیت کارت ویزیت خود می توانید از المان های واقعی استفاده کنید. به عنوان مثال استفاده از اسانس های خوشبو کننده یا محصولاتی خاص مانند دانه قهوه برای کارت ویزیت کافه و رستوران ها، مهره مروارید برای کارت ویزیت جواهرفروشی و ... جلوه ویژه ای به کارت ویزیت شما خواهد بخشید.

کارت ویزیت جذاب

 

کارت ویزیت سه بعدی

کارت ویزیت شما می تواند به گونه ای طراحی شده باشد که قابلیت تبدیل به اجسام سه بعدی داشته و با سرگرم کردن مخاطب، توجه او را به تجارت شما جلب کند.

کارت ویزیت سه بعدی

 

کارت ویزیت کاربردی

بسیاری از افراد به اشتباه تصور می کنند که کارت ویزیت باید تنها یک کارت برای ارائه به مخاطب و معرفی برند به او باشد. در صورتی که کارت ویزیت می تواند در قالب زیر لیوانی، دفترچه یادداشت، قاب عکس و ... چاپ و منتشر شود. هر چه جنبه کاربردی کارت ویزیت شما پررنگ تر باشد، مخاطب را بیشتر و بهتر با خود درگیر می کند.

کارت ویزیت کاربردی

 

کارت ویزیت حرفه ای

در طراحی کارت ویزیت می توانید از المان هایی استفاده نمایید که به نوعی با فعالیت حرفه ای شما در ارتباط باشد.

کارت ویزیت حرفه ای

 

کارت ویزیت زیست محیطی

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که دغدغه های زیست محیطی دارند، می توانید کارت ویزیت خود را به گونه ای طراحی و منتشر کنید که آسیب کمتری به طبیعت و محیط زیست وارد نماید. روش های متعددی برای این کار وجود دارد، به عنوان مثال می توانید متریال های تجزیه پذیر و یا هر چیز دیگری را جایگزین انواع کاغذهای رایج نمایید. ذهن خود را محدود نکنید! از هر متریالی که در دسترس دارید می توانید برای چاپ و انتشار کارت ویزیت خود استفاده نمایید.

کارت ویزیت زیست محیطی

 

کارت ویزیت حکاکی شده

چاپ متن روی کارت ویزیت تنها راه انتقال محتوا نیست! شما می توانید با حک کردن متن روی چوب یا استفاده از متن های برجسته و یا فرو رفته در مقواهای با گرماژ بالا محتوای متنی را روی کارت ویزیت درج کنید.

کارت ویزیت حکاکی شده

 

کارت ویزیت با برش های خاص

کارت ویزیت تنها یک کارت به شکل مستطیل نیست! شما می توانید با استفاده از برش های خاص و متفاوت، ظاهری منحصر به فرد و خلاقانه برای کارت ویزیت خود به ارمغان بیاورید.

کارت ویزیت با برش های خاص

 

انواع کارت ویزیت دیجیتال

علاوه بر چاپ کارت ویزیت روی کاغذ و مقوا، می توانید آن را در بستر دیجیتال منتشر نمایید. امروزه این شیوه بیش از پیش رواج داشته و افراد بیشتری به سمت استفاده از چنین شیوه هایی تمایل پیدا کرده اند. در ادامه چند نمونه از انواع کارت ویزیت دیجیتال ذکر شده است:

کارت ویزیت الکترونیکی

کارت ویزیت های الکترونیکی یا vcard در بستر دیجیتال استفاده می شود. انتشار این اقلام نیاز به استفاده از تکنولوژی هایی همانند ایمیل، شبکه های اجتماعی، نرم افزارهای کامپیوتری و اپلیکیشن ها، مادون قرمز یا بلوتوث و ... دارد. اگر چه این نوع کارت ویزیت جنبه فیزیکی و قابل لمس نداشته و جذابیت لمس متریال به کار رفته در کارت ویزیت را ندارد، در عوض انتشار آن ساده تر از نمونه های چاپی بوده و از هزینه های جانبی برای چاپ و انتشار کارت ویزیت می کاهد. با این کار، شما می توانید هزینه و تمرکز بیشتری صرف طراحی کارت ویزیت خود نمایید تا مخاطبان به نحوی بهتر بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

کارت ویزیت ویدئویی

کارت ویزیت های ویدئویی یا همان video business card نمونه دیگری از انواع غیر چاپی این ابزار تبلیغاتی هستند که جذابیت بصری بیشتری داشته و مخاطب را برای مدت زمان نه چندان طولانی وادار به صرف زمان برای کسب اطلاعات درباره شما می کند. این ویدئوها اغلب در قالب 30 ثانیه به معرفی شما و حوزه فعالیتتان می پردازد. همچنین با بررسی وجه تمایز و برتری شما در مقایسه با رقبا، ارزش کار شما را پررنگ تر نموده و جایگاه ویژه ای به شما می بخشد. زمانی که کارت ویزیت های ویدئویی با امضای دیجیتال همراه شوند، به راحتی در بستر اینترنت قابل انتشار بوده و می توانند در شبکه های اجتماعی مختلف به اشتراک گذاشته شوند.

10 نکته برای ارائه کارت ویزیت

نحوه ارائه کارت ویزیت درست به اندازه طراحی آن اهمیت دارد. نکات در ظاهر کم اهمیتی وجود دارد که رعایت آن ها به تاثیرگذاری هر چه بهتر کارت ویزیت شما کمک می کند:

  1. کارت ویزیت را تنها به افرادی ارائه دهید که با آن ها ارتباط کلامی برقرار نموده اید.
  2. هنگام شرکت در محافل رسمی، شرکت های تجاری و ... با ارائه کارت ویزیت به منشی و یا مسئول پذیرش، خود را معرفی کنید.
  3. از گردش در مراسم و برنامه های مختلف برای ارائه کارت ویزیت اجتناب کنید.
  4. همیشه و در همه حال چند کارت ویزیت همراه خود داشته باشید.
  5. جای مشخصی برای کارت ها داشته باشید تا دسترسی به آن ها ساده تر باشد؛ کیف های فلزی و چرمی گزینه ای مناسب جهت نگهداری از کارت ویزیت جدا از کیف پول هستند.
  6. کات ویزیت را در کمال احترام و با یک یا دو دست به طرف مقابل تقدیم و یا از او دریافت کنید.
  7. در هنگام دریافت کارت، نام فرد را از روی کارت خوانده و سپس در کیف خود قرار دهید. این کار بیانگر توجه شما به طرف مقابل می باشد.
  8. از چرخاندن کارت ویزیت در دست خود بپرهیزید.
  9. هنگام دست دادن با افراد، کارت ویزیت را در دست نگیرید.
  10. کارت ویزیت تا خورده، کثیف یا دارای غلط املایی و اشکال چاپی را به دیگران ارائه ندهید. کارت ویزیت بیانگر هویت کاری شماست، بنابراین همواره باید زیبا، ساده، تمیز و مرتب باشد.

نحوه انتشار کارت ویزیت دیجیتال

کارت ویزیت های غیر چاپی و دیجیتال به راحتی در بستر اینترنت قابل انتشار هستند. شبکه های اجتماعی، وب سایت رسمی، وبلاگ شخصی و ... از جمله راه های پیش رو برای انتشار این نمونه ها هستند.

اپلیکیشن و نرم افزارهایی برای تبادل و انتشار ساده تر این کارت ویزیت ها وجود دارد. به عنوان مثال، استفاده از نرم افزار Bump در میان مدیران اروپایی و آمریکای شمالی بسیار رایج می باشد. این نرم افزار روی انواع دستگاه های دیجیتال شامل تلفن همراه، تبلت و .. نصب می شود. با نزدیک شدن دستگاه های تلفن به یکدیگر، کارت ویزیت مجازی افراد با یکدیگر مبادله می شود.

نرم افزار Linkedins crdmunch app نیز اطلاعات و مشخصات کاری را از حساب لینکدین شما برداشته و در قالب یک کارت ویزیت عکس دار آماده ارسال می کند.

نمونه کارت ویزیت شخصی

 

نمونه کارت ویزیت شخصی

نمونه کارت ویزیت شخصی خلاقانه

نمونه کارت ویزیت سرگرم کننده

کارت ویزیت نیمه شفاف

کارت ویزیت نوار کاست

کارت ویزیت مینیمال

کارت ویزیت مشاور املاک

کارت ویزیت متفاوت برای صنایع غذایی

کارت ویزیت شخصی

کارت ویزیت شخصی متفاوت

کارت ویزیت شخصی عمرانی

کارت ویزیت شخصی شفاف

کارت ویزیت شخصی ساده

کارت ویزیت شخصی برای مشاور املاک

کارت ویزیت سرچ گوگل

کارت ویزیت جین

کارت ویزیت تک رنگ

کارت ویزیت به شکل کیک

کارت ویزیت به شکل خانه

 

 

نمونه کارت ویزیت حرفه ای

 

نمونه کارت ویزیت کافه قنادی

نمونه کارت ویزیت کاربردی

نمونه کارت ویزیت سه بعدی

نمونه کارت ویزیت خلاقانه

نمونه کارت ویزیت حرفه ای

نمونه کارت ویزیت حرفه ای خلاقانه

کارت ویزیت متفاوت

کارت ویزیت لیوان قهوه

کارت ویزیت گیمینگ

کارت ویزیت کشویی

کارت ویزیت قنادی و شیرینی پزی

کارت ویزیت سرامیک

کارت ویزیت ساده صنایع غذایی

کارت ویزیت ساده زیبا

کارت ویزیت دوستدار محیط زیست

کارت ویزیت دوربین

کارت ویزیت حرفه ای جذاب

کارت ویزیت چوبی

کارت ویزیت چوبی گوشه دار

کارت ویزیت به شکل ساک

کارت ویزیت به شکل دوربین

کارت ویزیت به شکل cd

کارت ویزیت برگ

کارت ویزیت برای جلد لوح فشرده

کارت ویزیت برای بسته بندی

کارت ویزیت آتلیه

کارت ویزیت 3d

 

نمونه کارت ویزیت مهندسی

 

نمونه کارت ویزیت مهندسی

کارت ویزیت مهندسی متفاوت

کارت ویزیت مهندسی کامپیوتر

کارت ویزیت مهندسی کاربردی

کارت ویزیت مهندسی 3d

کارت ویزیت لپ تاپ

کارت ویزیت خلاقانه مهندسی

کارت ویزیت جذاب مهندسی
 

 

زیباترین کارت ویزیت های دنیا

 

نمونه کارت ویزیت نقاشی

نمونه کارت ویزیت گرافیست

نمونه کارت ویزیت کلاکت

نمونه کارت ویزیت قصابی

نمونه کارت ویزیت مت یوگا

نمونه کارت ویزیت دلستر

نمونه کارت ویزیت برای عکاس

نمونه کارت ویزیت برای صنایع غذایی

نمونه کارت ویزیت اوریگامی

نمونه کارت ویزیت آرایشگاه

کارت ویزیت وکیل طلاق

کارت ویزیت ورزشی

کارت ویزیت هوشمند

کارت ویزیت هواپیما

کارت ویزیت هواپیما نیمه برجسته

کارت ویزیت نمک پاش

کارت ویزیت نانوایی

کارت ویزیت موسیقی

کارت ویزیت متحرک

کارت ویزیت ماکت

کارت ویزیت ماشین صنعتی

کارت ویزیت ماشین تایپ برجسته

کارت ویزیت لوله ای

کارت ویزیت لوگو

کارت ویزیت گیاهی

کارت ویزیت گوگل

کارت ویزیت گردونه

کارت ویزیت کلینیک تناسب اندام

کارت ویزیت کشی

کارت ویزیت کش دار

کارت ویزیت کتابی

کارت ویزیت کامپیوتری

کارت ویزیت کاربردی

کارت ویزیت عکاسی

کارت ویزیت طلقی

کارت ویزیت صندلی

کارت ویزیت شکل لوگو

کارت ویزیت شفاف

کارت ویزیت سازمانی

کارت ویزیت ساده

کارت ویزیت زیبا

کارت ویزیت رنده

کارت ویزیت دوربین عکاسی

کارت ویزیت دوربین شکاری

کارت ویزیت دوخت دار

کارت ویزیت دهان و دندان

کارت ویزیت دندانپزشکی

کارت ویزیت در باز کن

کارت ویزیت داخل جلد شکلات

کارت ویزیت خلاقانه دندانپزشکی

کارت ویزیت خلاقانه پزشکی

کارت ویزیت خلاقانه برای ورزشکاران

کارت ویزیت خلاقانه بازرگانی

کارت ویزیت خلاقانه آرایشگاه

کارت ویزیت خراشیدنی

کارت ویزیت خانه

کارت ویزیت خاص

کارت ویزیت حجم دار

کارت ویزیت چرخشی

کارت ویزیت چرخ دنده

کارت ویزیت جعبه ای

کارت ویزیت تناسب اندام

کارت ویزیت تاشو متفاوت

کارت ویزیت پیراهن مردانه

کارت ویزیت پیانو

کارت ویزیت پلکانی

کارت ویزیت پروانه

کارت ویزیت پت شاپ

کارت ویزیت پالت نقاشی

کارت ویزیت پاکت

کارت ویزیت پازلی

کارت ویزیت بوک مارک

کارت ویزیت به شکل رنده

کارت ویزیت به شکل حیوانات

کارت ویزیت به شکل آچار

کارت ویزیت برجسته

کارت ویزیت باز شو

کارت ویزیت با مهر

کارت ویزیت ایستاده برجسته

کارت ویزیت اوریگامی پیراهن مردانه

کارت ویزیت الکترونیکی

کارت ویزیت اسکیت برد

کارت ویزیت x ray

کارت ویزیت متفاوت 3d

طراحی متفاوت کارت ویزیت

طراحی کارت ویزیت متفاوت

طراحی کارت ویزیت خلاقانه

طراحی کارت ویزیت جذاب

طراحی کارت ویزیت جذاب برجسته

طراحی کارت ویزیت پیچیده

طراحی کارت ویزیت برجسته

طراحی کارت ویزیت بازشو

زیباترین کارت ویزیت های دنیا

رمزگشایی از کارت ویزیت

 

کارت ویزیت خارجی مدرن

 

کارت ویزیت ساده مدرن

کارت ویزیت خارجی مدرن

 

کارت ویزیت خلاقانه
+160 نمونه کارت ویزیت خلاقانه | 10 نکته برای ارائه کارت ویزیت

داشتن یک کارت ویزیت خلاقانه، خوب و مناسب به تاثیرگذاری هر چه بیشتر و بهتر برندها روی مخاطبان آن ها کمک خواهد نمود.

ادامه مطلب انتشار : 1399/11/25