پاکت نامه، ثبت سفارش چاپ

پرسش و پاسخ درباره پاکت
تصاویر پاکت

> <

> <

> <

> <

درباره پاکت

راهنمای ثبت سفارش چاپ افست پاکت نامه

پاکت نامه که به نام انگلیسی envelope هم شناخته می شود. بسیار سبک و ارزان قیمت است و برای استفاده روزمره استفاده می شود. پاکت های نامه در دسترس هستند و برای ارسال نامه های اداری و کم حجم در روز مورد استفاده قرار می گیرد. چاپ پاکت نامه اختصاصی برای شرکت هایی که قصد دارند به صورت حرفه ای با دیگر شرکت ها در ارتباط باشند، بسیار مناسب است.نوع ساده آن برای استفاده معمولی و روزمره و مدلهای فانتزی و طرح دار برای دادن کارت تبریک، هدیه و پول نقد مناسب است.

ابعاد استاندارد پاکت نامه 

فایل لایه باز پاکت نامه باید به اندازه 23*29 سانتی متر باشد. سایز نهایی پاکت چاپ شده به صورت آماده برای استفاده 22*11 سانتی متر خواهد بود. سایز درب آن نیز 22*5 سانتی متر است. توجه داشته باشید که در طراحی همه قسمت ها باید فاصله ای به اندازه 5 سانتی متر از طرفین کادر وجود داشته باشد.

جنس کاغذ پاکت نامه

کاغذی مناسب گرماژ های مختلفی از 80 تا 200 گرم دارد. نسبت به نوع استفاده و کاربرد آن می توان انتخاب کرد که کاغذ مصرفی نازک تر و یا ضخیم تر باشد.

وجه پاکت نامه

معمولا فقط بر یک روی آن چاپ انجام می شود. روی پاکت برای بسته بندی استفاده می شود و طرح لوگو یا مشخصات فرستنده و گیرنده و سایر طرح آن در پشت انجام می شود. البته این مورد هم طبق نیاز سفارش دهنده قابل تغییر است.

تیراژ چاپ پاکت نامه

در چاپ افست پاکت نامه حداقل تعداد سفارش 1000 عدد است. در چاپ افست می توانید با هزینه مناسب و ارزان تر سفارش خود را ثبت کنید. اما اگر عجله دارید یا به تعداد کمتری نیاز دارید به قسمت چاپ دیجیتال پاکت نامه مراجعه کنید.

زمان آماده شدن چاپ پاکت نامه

در هنگام ثبت سفارش، می توانید نوع چاپ را به صورت معمولی یا فوری انتخاب کنید. در صورت انتخاب گزینه فوری، سفارش شما ظرف مدت 4 روز کاری آماده می شوند. با انتخاب گزینه معمولی پس از 8 روز کاری می توانید سفارش خود را تحویل بگیرید.

قیمت چاپ انواع پاکت نامه

هزینه نسبت به اینکه چه تعدادی سفارش داده می شود یا زمان چاپ آن معمولی یا فوری باشد متغیر است. جنس انتخابی کاغذ هم در تعرفه آن تاثیرگذار است. با چاپ افست می توانید بیشترین تعداد پاکت را با مناسب ترین و به صرفه ترین هزینه در اختیار داشته باشید.

مزایای چاپ پاکت به صورت افست

چاپ افست، مزایا و ویژگی های مثبت فراوانی دارد که موجب شده است تا افراد زیادی طرفدار استفاده از این محصول باشند. در ادامه ی این بخش به بررسی و معرفی این مزایا و ویژگی ها می پردازیم.
چاپ روی پاکت عموما به روش چاپ افست صورت می پذیرد. از این رو برای چاپ سفارشات با تعداد بالای 1000 عدد مورد استفاده قرار می گیرد. چاپ این حجم از محصولات چاپی به صرف مدت زمان نسبتا طولانی نیازمند است. این در حالی است که چاپ افست با سرعتی نسبتا بالا و در مدت زمانی به مراتب کوتاه تر انجام می پذیرد. این مدت زمان کوتاه آماده سازی، به کوتاه تر شدن زمان تحویل سفارشات منجر می شود.
با توجه به قیمت بالای کاغذ، هزینه ی چاپ محصولات چاپی روز به روز افزایش می یابد. به همین علت بسیاری از کسب و کارهای تازه تاسیس و نوپا امکان استفاده از محصولات چاپی را ندارند. چاپ افست هزینه ای به مراتب اقتصادی و مقرون به صرفه دارد که به حل این مشکل کمک نموده است.

کاربرد چاپ افست پاکت

نگهداری و ارائه ی کارت دعوت، نامه ها، سربرگ، پوستر و به طور کلی هر گونه محصول چاپی و کاغذی می تواند به کمک پاکت انجام پذیرد. کاغذها در برابر شرایط مختلف محافظت می شوند و مانع از خرد شدن، شکستگی و خراب شدن کاغذ می شود. ارسال محصولات و نامه ها در پاکت اختصاصی با دارا بودن طرح لوگو و مشخصات شرکت شما، به مخاطبان اعلام می کند که شما به آن ها توجه دارید و برای شما ارزشمند هستند. چرا که ارائه ی زیبا و به روشی مناسب به معنای اهمیت نظر افراد جامعه هدف برای شماست.

محتوای چاپی روی پاکت 

در صورتی که هدف شما چاپ پاکت های اداری است، بهتر است نام تجاری، لوگو و شعار تبلیغاتی خود را روی آن نمایید. همچنین استفاده از رنگ سازمانی در طراحی می تواند تا حد زیادی موثر باشد.
اما در صورتی که شما به صورت فردی و برای مناسبات غیر کاری قصد استفاده از آن را دارید، می توانید از یک متن کوتاه، یک بیت شعر مناسب و یا یک جمله ی مرتبط استفاده نمایید.
در طراحی محتوای چاپی توجه داشته باشید که طرح مورد نظر شما خیلی شلوغ نباشد. علت این امر این است که استفاده از طراحی های شلوغ، چشم افراد را خسته نموده و حسی ناخوشایند نسبت به شما و یا کسب و کار شما در ذهن آن ها ثبت می نماید.
لازم به ذکر است که تمامی این موارد وابسته به نیاز، اهداف و نوع کاربرد شما می باشد. شما می توانید برای تصمیم گیری بهتر و دریافت مشاوره با همکاران ما در مرکز چاپ سانترال تماس بگیرید. 

نحوه ثبت سفارش پاکت نامه در سانترال چاپ

برای اینکه سفارش چاپ افست پاکت نامه خود را در سایت ما ثبت کنید، بعد از وارد شدن به این صفحه، اطلاعات لازم مانند تعداد، جنس و زمان آماده شدن را انتخاب کرده و در مرحله بعدی به پرداخت هزینه می پردازید و در مرحله آخر نحوه تحویل گرفتن سفارش خود را انتخاب می کنید. ثبت سفارش در چاپخانه پاکت سانترال به صورت حضوری و یا آنلاین در سایت ما انجام می شود. سفارش خود را پس از آماده شدن می توانید به صورت حضوری و یا با پیک و پست تحویل بگیرید.

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید