سفارش چاپ انواع کارت پستال و دعوت

تصاویر چاپ کارت دعوت و پستال

> <

> <

> <

> <

درباره چاپ کارت دعوت و پستال

چاپ کارت پستال


برای تبریک مناسبت ها، ابراز تسلیت، حتی دعوت از دیگران برای حضور در رویدادها و مواردی از این قبیل، روش های بسیاری وجود دارد. ارسال ایمیل و برقراری تماس تلفنی از جمله رایج ترین این روش ها هستند. در این میان، چاپ کارت پستال رسمیت بیشتری داشته و از ارزش و اعتبار بالاتری برخوردار می باشد.

بسیاری از افراد نیز بدون هیچ دلیلی و تنها برای ابراز علاقه و صمیمیت نسبت به اطرافیان خود نسبت به انجام این کار اقدام می کنند. این کار نه تنها روشی زیبا برای انتقال پیام مد نظر شما به دیگران است، بلکه احساسات آن ها را نیز برانگیخته و شور و شوقی متفاوت به روابط شما با اطرافیانتان خواهد بخشید.

چاپ کارت دعوت دیجیتال


نحوه دعوت از میهمانان نکته مهمی است که در فرهنگ ما ایرانیان بسیار حائز اهمیت بوده و به نوعی بیانگر احترامی است که میزبان برای میهمان خود قائل می شود. روش های بسیاری برای این کار وجود دارد که پیش تر هم به آن ها اشاره کرده ایم، اما با این حال ارائه کارت دعوت وجهه بهتری داشته و رسمیت بیشتری به دعوت شما می بخشد. همان طور که می دانید، توجه به نحوه طراحی و چاپ کارت دعوت و کیفیت آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد؛ بنابراین باید نهایت دقت و توجه خود را برای آن صرف نموده و به اصطلاح از آن سرسری نگذرید.

توجه داشته باشید که هدف از چاپ کارت دعوت، دعوت از میهمانان برای حضور در مراسم شما است. از این رو باید تمامی اطلاعات مورد نیاز آن ها را در این کارت درج نموده و هیچ نقطه ابهامی برای افراد باقی نگذارید. به بیان دیگر، طراحی و چاپ کارت شما باید به گونه ای انجام شده باشد که مخاطبان با دیدن آن بازتابی از مراسم پیش رو را مشاهده نمایند. توجه داشته باشید که اطلاعات رویداد یا مراسم پیش رو حتما باید به صورت کامل در کارت درج شده باشد.

مواردی از قبیل نام میزبان، زمان رویداد، مکان برگزاری مراسم، لیست کوتاهی از برنامه ها در صورت لزوم و ... از جمله اطلاعاتی هستند که بهتر است در طراحی کارت دعوت خود از آن ها استفاده نمایید. بهترین کار این است که پیش از اقدام به چاپ این کارت، خود را در جایگاه میهمانان قرار داده و از دید آن ها کارت دعوت را بررسی نمایید. در صورتی که اطلاعات درج شده کامل بوده و هیچ جای ابهامی برای مخاطب باقی نگذاشته اند، می توان گفت که کارت شما آماده چاپ و ارائه به میهمانان می باشد. در چند سال اخیر افراد بخشی ازابراز اندوه خود برای از دست دادن عزیزان را، با اهدا کارت پستال تسلیت به دوست، خانواده و اقوام ابراز می دارند. 

چاپ کارت تبریک اختصاصی


چاپ کارت دعوت و کارت تبریک اختصاصی مزایایی دارد که موجب شده است تا افراد و یا حتی کسب و کارهای بسیاری نسبت به استفاده از آن تشویق و ترغیب شوند. از جمله مزایای چاپ کارت دعوت و کارت تبریک اختصاصی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

این کارت به شما کمک می کند تا ورود میهمانان را کنترل نموده و از حضور افراد متفرقه جلوگیری نمایید.
ارائه این کارت به میهمانان شما نشان می دهد که تا چه حد نزد شما ارزشمند هستند.
این کار به مراسم و یا رویداد شما رسمیت بیشتری می بخشد.
در صورتی که این کار برای دستیابی به اهداف تجاری انجام شده و وجهه رسمی داشته باشد، یک ابزار تبلیغاتی قدرتمند به شمار می رود.

 


طراحی کارت پستال دیجیتال


طراحی کارت تبریک یکی از مهم ترین مواردی است که در زمان آماده سازی آن برای چاپ، باید مورد توجه قرار بگیرد. فرض کنید شخصی به شما کارت پستالی هدیه می دهد که در آن پیام تبریک خود را برای مناسبتی خاص نوشته است. در صورتی که بدانید تصویر روی این کارت تبریک به صورت اختصاصی برای شما و متناسب با موضوع آن طراحی و چاپ شده است، چه عکس العملی از خود نشان خواهید داد؟ بدیهی است که آگاهی از این موضوع به شما شور و شوقی دوچندان بخشیده و ارزش این کارت پستال را نزد شما بیشتر می کند.

چاپ عکس روی کارت پستال


چاپ عکس روی کارت پستال با کیفیت و وضوح بالایی انجام می شود. این در حالی است که در بسیاری از موارد تصاویر چاپ شده روی این کارت ها از کیفیت کافی برخوردار نبوده و ظاهر آن ها جذابیت چندانی ندارد. این تصویر می تواند کاملا گرافیکی و طراحی شده، و یا حتی کاملا واقعی و عکاسی شده باشد. تفاوتی ندارد که از چه تصویری برای چاپ کارت پستال خود استفاده می کنید، مهم این است که این تصویر از کیفیت و وضوح کافی برخوردار باشد تا با همان کیفیت فایل اصلی، روی کارت تبریک شما به چاپ برسد.

 

 

انواع کارت پستال دیجیتال


کارت های پستال اغلب در دو نوع کلی طراحی و چاپ می شوند:

کارت دعوت یک لت
کارت دعوت دو لت
دو محصول یاد شده، رایج ترین انواع کارت پستال هستند که در موقعیت های مختلف بسته به نوع کاربرد افراد مورد استفاده قرار می گیرند. بسته به نوع پیامی که منتقل می شود، این کارت با اسامی متنوعی شناخته می شود؛ کارت تبریک، کارت دعوت رسمی، کارت تسلیت و ... تنها نمونه هایی از رایج ترین انواع کارت پستال و کارت دعوت هستند.

کارت تبریک دیجیتال


متن کارت تبریک، کارت پستال دیجیتال و کارت دعوت عامل مهم دیگری است که حتما باید در زمان طراحی و چاپ به آن توجه شود. ادبیات این متن به طور مستقیم با نوع مراسم، شخصیت میهمانان و سن آن ها در ارتباط است. به عنوان مثال در کارت های دعوت برای مراسم ازدواج اغلب از فونت نستعلیق استفاده می شود؛ این در حالی است که فونت شکسته برای مراسم ترحیم انتخاب مناسب تری به شمار می رود. در نظر داشته باشید که متن کارت دعوت و کارت تبریک نه تنها اطلاعات و پیام مورد نظر شما را به مخاطبانتان منتقل می کند؛ بلکه ذوق و سلیقه شما را به مخاطبان نشان داده و در کنار آن، نوع مراسم و رویداد را نیز به میهمانان اطلاع می دهد. کارت پستال های مناسبتی مانند روز پدر، شب یلدا، روز مادر، تبریک تولد و عاشقانه از هدایای شیک و پر تقاضای سالهای اخیر بوده است. در مواقعخاص مثل هدیه عاشقانه یا هدیه به کودکان می توانید از کارت پستالهای موزیکال نیز استفاده کنید.

کاغذ کارت پستال


گلاسه 250 گرم، کتان 250 گرم و فابریانو 250 گرم رایج ترین متریال هایی هستند که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین امکان استفاده از روکش سلفون مات و براق به هر دو صورت یک رو و دو رو نیز وجود دارد.

ابعاد کارت پستال دعوت


رایج ترین ابعاد برای چاپ کارت پستال و کارت دعوت، A4، A5،  B4و B5 می باشد که از آن ها با عنوان ابعاد استاندارد چاپ کارت پستال و کارت دعوت نیز یاد می شود:

A4= 29.7 × 21 cm

A5= 22 × 14.5 cm

B4= 34 × 24 cm

B5= 24 × 17 cm

دستگاه چاپ کارت پستال دیجیتال


چاپ کارت پستال با استفاده از هر دو روش چاپ دیجیتال و چاپ افست امکان پذیر می باشد. انتخاب از میان این دو سیستم چاپی به طور کامل به نوع کاربرد و نیاز شما وابسته می باشد. در صورتی که قصد داشته باشید کارت پستال، کارت تبریک و یا کارت دعوت خود را به تعداد محدود و با تیراژ کمتر از 1000 عدد منتشر نمایید، ما به شما استفاده از خدمات چاپ دیجیتال را پیشنهاد می دهیم. چاپ فوری کارت دعوت و حفظ کیفیت تصاویر از جمله مزایای استفاده از این سیستم چاپ به شمار می رود. در عوض، برای سفارشات با حجم بالا که قصد دارید به تعداد بیشتر از 1000 عدد به چاپ رسانید، توصیه می شود از چاپ کارت دعوت افست برای این کار استفاده نمایید تا هزینه نهایی تمام شده به ازای چاپ هر یک از کارت ها کاهش یابد.

 

بهترین راه برای نگهداری از کارت، قرار دادن آن در پاکت و نگهداری در فضای مناسب می باشد.

 

خرید پاکت کارت پستال


بهترین راه برای نگهداری از کارت، قرار دادن آن در پاکت و نگهداری در فضای مناسب می باشد. مجتمع چاپ سانترال در کنار خدمات طراحی و چاپ کارت دعوت و کارت پستال، خدمات چاپ پاکت را نیز به مشتریان خود ارائه می دهد. با استفاده از این خدمت، به راحتی می توانید اطلاعات و متن مورد نظر خود را روی پاکت چاپ نموده و ظاهری زیباتر برای کارت پستال خود ایجاد نمایید. همچنین این کار به کسب و کارها نیز کمک می کند که با چاپ لوگو روی پاکت آن و ارائه آن به مشتریان خود، جلوه رسمی تری به هدایای تبلیغاتی خود ببخشند.

سفارش کارت پستال


مرکز چاپ سانترال امکان سفارش آنلاین چاپ کارت پستال و کارت دعوت را از طریق وب سایت خود فراهم نموده است. ابتدا باید نوع کارت دعوت مورد نظر خود را انتخاب کرده و به صفحه همان محصول وارد شوید. در این مرحله حالت های مختلفی از جزئیات سفارش شما درج شده است که با انتخاب آن ها، هزینه سفارش و زمان لازم برای آماده سازی آن به صورت آنلاین محاسبه شده و خدمت شما اعلام می گردد.

ارائه قیمت معقول همراه با کیفیت ایده آل، وجه تمایز چاپ سانترال با سایر مراکز چاپی می باشد. این مجموعه در تلاش است تا با استفاده از جدیدترین دستگاه های چاپی، خدمات مورد نیاز مشتریان خود را به بهترین نحو ممکن آماده تحویل و ارسال نماید. همین نکته موجب شده است تا بتواند رضایت حداکثری مشتریان قدیمی خود را جلب نماید.

در زمان طراحی کارت دعوت و کارت پستال توجه داشته باشید که رزولوشن فایل شما حداقل 300 پیکسل در اینچ باشد. همچنین سیستم رنگی فایل نیز باید به صورت CMYK تنظیم شده باشد. حاشیه برش و خط تا را حتما در طراحی خود در نظر گرفته و ترجیحا از نوشته ها و عناصر اصلی در نزدیکی خط تا استفاده نکنید. حتما از فونت های بزرگتر از 6 پوینت استفاده کنید تا خوانایی متن حفظ شود. در پایان، فایل طراحی شده را با فرمت TIFF، JPEG و PDF برای ما ارسال نمایید.

همچنین می توانید طراحی کارت دعوت و کارت پستال خود را به کارشناسان چاپ سانترال در واحد طراحی واگذار نموده و از تخفیف ویژه این مجموعه برای ثبت سفارش همزمان خدمات طراحی و چاپ بهره مند شوید.

 

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید