چاپ بروشور

پرسش و پاسخ درباره چاپ بروشور
تصاویر چاپ بروشور

> <

> <

> <

> <

درباره چاپ بروشور

چاپ بروشور افست

بروشورها در واقع برگه هایی هستند که توسط خط تا به چند صفحه کنار هم تقسیم شده و یک دفترچه کوچک بدون صحافی را تشکیل داده اند. از این محصولات چاپی برای اهداف بازاریابی و تبلیغات و معرفی محصول و خدمات به مشتریان هدف استفاده می شود.

کاربرد فراوان بروشورها به گونه ای است که هم کسب و کارای قدیمی و بزرگ و هم کسب و کارهای تازه تاسیس و نوپا از آن استفاده نموده و محصولات و خدمات خود را به مصرف کنندگان ارائه می کنند. علاوه بر این، در بسیاری از مواقع از چاپ بروشور به عنوان راهنمای محصولات و خدمات استفاده می شود.

آموزش نحوه استفاده از محصول، معرفی مزایا و ویژگی های آن، معرفی خدمات جدید مجموعه و ... تنها گوشه ای از محتواهای قابل چاپ در بروشور افست هستند. نکته قابل توجه در چاپ بروشور این است که محتوای چاپ شده باید به صورت مفید و کامل، تمامی اطلاعات مورد نیاز مخاطبان را به آن ها ارائه نماید و در عین حال کوتاه و مختصر باشد.

انواع روش چاپ بروشور

چاپ بروشور با دو روش چاپ افست بروشور و چاپ بروشور قابل انجام است. هر یک از این روش ها ویژگی های منحصر به فردی دارد که موجب شده است تا به انتخابی مناسب جهت استفاده در موارد خاصی تبدیل شود.

ویژگی های چاپ بروشور افست

در این روش، بروشورها به صورت سری و در هر سری به تعداد 1000 عدد به چاپ می رسند. چاپ این حجم از محصولات با استفاده از دستگاه های چاپ دیجیتال به صرف زمان و هزینه ی بسیار زیادی نیاز دارد. این در حالی است که چاپ بروشور افست تاثیر به سزایی در کاهش زمان و هزینه های لازم برای آماده سازی سفارشات دارد. چاپ بروشور به روش افست با کیفیت بالایی انجام می شود. از این رو با استفاده از تصاویر و محتواهای تصویری و گرافیکی مناسب می توانید به راحتی جلوه ی ویژه ای به بروشور افست خود ببخشید.

در چاپ افست قبل از چاپ از طرح یک زینک گرفته می شود و سپس رنگهای آبی، سرخابی، زرد وسیاه به ترتیب با کمک سیلندرهای خاصی از این زینک به روی کاغذ منتقل می شوند. در این روش اصلاح خطا در فرآیند چاپی ممکن نیست زیرا پس از آماده شدن زینک تغییر آن ممکن نیست. همچنین چاپ به صورت 1000 تایی انجام می شود و بعد از آن طرح روی کاغذ قابل مشاهده است.

ویژگی های چاپ بروشور دیجیتال

 در روش دیجیتال طرح مستقیما از کامپیوتر به دستگاه پرینتر منتقل می شود. در این روش حتی می توانید یک عدد بروشور چاپ کنید. روش چاپ دیجتال بروشور برای چاپ تست قبل از ارسال طرح به چاپخانه مناسب است. البته گاهی بنا به شرایط شما به هزار عدد از یک طرح نیاز ندارید در این مواقع هم می توانید از روش دیجیتال استفاده کنید.

انواع کاغذ در چاپ بروشور

برای چاپ بروشور از انواع کاغذ با جنس های مختلف می توان استفاده نمود. از جمله این متریال های مصرفی می توان به کاغذ تحریر 80 گرم، گلاسه 135 گرم، گلاسه 200 گرم و گلاسه 250 گرم اشاره نمود.

چاپ بروشور با کاغذ تحریر 80 گرم

تحریر 80 گرم همان کاغذهای معمولی است که استفاده از آن در موارد مختلف به طور معمول رایج می باشد. گرماژ این کاغذ در مقایسه با سایر متریال های مصرفی برای بروشور کمتر می باشد. همچنین بروشور با استفاده از کاغذ تحریر 80 گرم هزینه ی کمتری به دنبال داشته و اقتصادی ترین نوع بروشور افست می باشد. لازم به ذکر است که چاپ این محصول به صورت چهار رنگ یا فول کالر انجام می شود.

بروشور بر روی گلاسه 135 گرم

گلاسه 135 گرم یکی از پرطرفدارترین کاغذهای مصرفی در چاپ افست به شمار می رود. چاپ بروشور گلاسه 135 گرم به صورت چهار رنگ انجام شده و به اصطلاح فول کالر می باشد. ظاهر نسبتا براق این جنس کاغذ موجب افزایش کیفیت چاپ روی آن شده است؛ به همین علت محتوای چاپ شده روی بروشور گلاسه 135 گرم از جلوه بصری بالایی برخوردار می باشد. رنگ های چاپ شده روی این نوع بروشورها اغلب براق و کاملا اشباع می باشد.

بروشور روی کاغذ گلاسه 200 گرم

گلاسه 200 گرم اندکی سنگین تر از نمونه 135 گرمی این کاغذ می باشد. همان طور که می دانید، سنگین تر بودن کاغذ مصرفی، افزایش کیفیت و دوام چاپ را به دنبال دارد. به همین علت بروشور گلاسه 200 گرم در مقایسه با نمونه های قبلی ذکر شده از دوام و ماندگاری بیشتری برخوردار می باشد. همچنین کیفیت چاپ این بروشور در سطح بالایی قرار داشته و انواع محتواهای چاپی، علی الخصوص محتواهای تصویری و گرافیکی را به بهترین نحو ممکن نمایش می دهد.

چاپ بروشور با کاغذ گلاسه 250 گرم

گلاسه 250 گرم یکی از سنگین ترین کاغذهایی است که در چاپ بروشور افست مورد استفاده قرار می گیرد. گرماژ بالای این کاغذ موجب شده است تا از بروشور گلاسه 250 گرم به عنوان یکی از اقلام تبلیغاتی لوکس یاد شود. این محصول مقاومت و ماندگاری بسیار بالایی داشته و بیشترین مقاومت را در برابر شرایط محیطی مختلف از خود نشان می دهد. چاپ روی این کاغذ نیز همانند سایر نمونه های مشابه آن به صورت چهار رنگ و فول کالر می باشد. کیفیت بسیار بالای چاپ این محصول نیز مزید بر علت شده است تا بسیاری از صاحبان کسب و کار برای چاپ بروشور برند خود از این کاغذ استفاده نمایند.

انواع بروشور براساس لت

در صنعت چاپ برای جداسازی صفحات از یکدیگر ابزارها و روش های متعددی وجود دارد. برش و خط تا دو مورد از رایج ترین و کاربردی ترین این ابزارها هستند که با استفاده از آن ها می توان صفحات چاپ شده را به بخش های مختلفی تقسیم نمود و یا از یکدیگر جدا کرد. برش، هر برگ چاپ شده را به طور کامل از دیگر بخش ها جدا می کند.

به این ترتیب با برش دادن هر صفحه، دو صفحه ی کوچک شده و کاملا مجزا از هم در دست خواهید داشت. این نکته دقیقا وجه تمایز میان برش و خط تا می باشد. با استفاده از خط تا نیز می توان هر صفحه را به دو صفحه کوچک تر تقسیم نمود؛ با این تفاوت که صفحات جدید ایجاد شده، به یکدیگر متصل هستند.

در صنعت چاپ اصطلاحا به هر یک از این صفحات کوچک ایجاد شده توسط خط تا، یک لت گفته می شود. به طور معمول خدمات چاپ بروشور در قالب سه محصول زیر ارائه می شود:

چاپ بروشور دو لت

بروشور دو لت به برگه هایی گفته می شود که با استفاده از یک خط تا، هر صفحه را به دو لت تقسیم نموده است. ابعاد بروشور دو لت متفاوت بوده و بر اساس نوع کاربرد هر کسب و کار تعیین می شود.

ابعاد گسترده این نوع بروشور می تواند A3، A4 و یا A5 باشد. در صورتی که از چاپ بروشور A3 برای بروشور خود استفاده نمایید، هر لت اندازه ای معادل یک صفحه A4 خواهد داشت.

استفاده از ابعاد گسترده A4 نیز دو لت با قطع A5 به شما ارائه می دهد. چاپ بروشور دو لت روی برگه های A5 نیز به همین روال بوده و دو لت با ابعاد A6 به شما تحویل می دهد. 

چاپ بروشور سه لت

چاپ بروشور سه لت به معنای استفاده از دو خط تا برای تقسیم یک برگه کاغذ به سه صفحه کوچک تر می باشد. بروشور سه لت در ابعاد مختلفی می تواند انجام پذیرد؛ به عنوان مثال می توان با استفاده از کاغذهایی با ابعاد A3 و A4، بروشور را چاپ نموده و سپس با استفاده از دو خط تا آن ها را به سه صفحه کوچکتر تقسیم نمود.

در صورتی که ابعاد گسترده بروشور شما A3 باشد، ابعاد نهایی هر لت 29*14 خواهد بود. این در حالی است که استفاده از چاپ برشور A4 برای چاپ سه لت، هر لت را با ابعاد 21*9.9 سانتی متر ایجاد می کند. نوع دیگری از بروشورهای سه لت نیز وجود دارد که ابعاد گسترده آن 63*29.7 بوده و هر لت به اندازه A4 می باشد.

چاپ بروشور چهار لت

به طور معمول، بروشورهای چهار لت در سه اندازه مختلف به چاپ می رسند. اولین نوع این محصول، استفاده از ابعاد گسترده A3 می باشد که با استفاده از سه خط تا، به چهار لت در ابعاد 10.5*22 تقسیم می شود. دومین نوع این محصول، استفاده از ابعاد گسترده 21*59 می باشد، در این حالت چهار لت در قطع A5 خواهید داشت. برای داشتن بروشور چهار لت با لت های در قطع A4 نیز باید از ابعاد گسترده 29.7*84 استفاده نمایید.

طراحی بروشور

پیش از هر کاری باید ابعاد بروشور خود را انتخاب نمایید. انتخاب ابعاد بروشور، تعداد صفحات و میزان فضای در دسترس شما را تعیین می کند. بر این اساس شما می توانید بهترین طراحی را برای چاپ بروشور افست خود داشته باشید. مهم ترین نکته در طراحی بروشور، پرهیز از ایجاد شلوغی بیش از حد و خسته شدن چشم مخاطبان می باشد؛ در چنین شرایطی مخاطبان مطالعه بروشور شما را ادامه نداده و هزینه ی صرف شده به هدر خواهد رفت. برای چاپ افست یک طرح با رزولوشن 300 dpi و در مد رنگی  CMYK آماده نمائید.

قیمت چاپ بروشور

هزینه چاپ بروشور به عوامل متعددی بستگی دارد. از جمله این عوامل می توان به تعداد سفارشات، اندازه بروشور، تعداد لت، جنس کاغذ به کار رفته در چاپ و نوع پوشش آن اشاره نمود. با تغییر هر یک از این عوامل ذکر شده، هزینه ی لازم برای بروشور افست نیز تغییر می کند. در این وب سایت امکان تعیین جزئیات سفارش و به دنبال آن، محاسبه ی هزینه چاپ بروشور در بستر آنلاین فراهم شده است.

سفارش چاپ بروشور آنلاین

خدمات چاپ سانترال همواره سعی داشته بهترین مرکز چاپ بروشور ارزان و با کیفیتی را در کلیه مناطق غرب تهران، مرکز و شرق تهران ارائه دهد. شما در هر منطقه ای که ساکن هستید می توانید، بعد از ثبت سفارش گزینه ارسال با پیک را برای دریافت سفارش خود انتخاب نمائید.
 در این مرکز چاپ بروشور رنگی، چاپ بروشور سیاه سفید در ابعاد A4،A3 و بر روی کاغذهای تحریر 80  گرم و گلاسه با گرماژ 135، 150 و 200 گرم انجام می شود. اگر به دنبال یک شرکت چاپ برشور منصف و با کیفیت هستید، کارشناسان ما در دفتر چاپ سانترال آماده ی پاسخگویی به سوالات شما همراهان گرامی می باشند.

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید