چاپ بروشور

پرسش و پاسخ درباره چاپ بروشور
تصاویر چاپ بروشور

> <

> <

> <

> <

درباره چاپ بروشور

برای چاپ بروشور، باید مواردی مانند اندازه، تعداد صفحات، نوع کاغذ و روش چاپ را مشخص کنید. همچنین باید به چاپخانه اطلاع دهید که آیا می‌خواهید بروشور به صورت تک رنگ یا چند رنگ چاپ شود. در ادامه اطلاعاتی مانند چاپ بروشور و تعداد مدنظر برای چاپ گفته می‌شود. همچنین به قیمت و هزینه چاپ یا طراحی بروشور که برای محصول یا خدمات شما مناسب است، وابسته به نوع فعالیت شما و هدف‌های بازاریابی شما،پرداخته می‌شود.

 

چاپ بروشور، وابسته به تعداد بروشورها و زمانی که برای چاپ آنها در دسترس دارید، متفاوت است.

 

چاپ بروشور در تهران

برای مطمئن شدن از کیفیت چاپ بروشور، باید قبل از چاپ، یک نسخه از طرح بروشور خود را برای سانترال چاپ ارائه دهید تا بتوانیم بررسی کنیم که آیا طرح شما متناسب برای چاپ است یا خیر. همچنین، می‌توانید از نمونه‌های چاپ شده در گذشته توسط سانترال چاپ استفاده کنید و ایده بگیرید.

 

چاپ بروشور در شهرستان‌ها

خدمات چاپ بروشور مجموعه سانترال چاپ فقط منتهی به شهر تهران نیست و در تمام شهرهای ایران نیز می‌توانید به راحتی سفارش خود را ثبت کنید. برای خدمات چاپ بروشور می‌توانید به سایت centralchap.com کنید همچنین، پس از ثبت سفارش، کمتر از یک روز تأیید نهایی سفارش شما ارسال می‌شود تا از مراحل تحویل مطلع شوید.

برخی از شهرهایی که می‌توانید از آن سفارش چاپ بروشور خود را به صورت آنلاین ثبت کنید عبارت‌اند از: تبریز، قم، اصفهان، شیراز، مشهد، کرج و دیگر نقاط کشور. شما می‌توانید فایل طرح بروشور خود را آپلود کرده و سپس درب منزل خود بروشور چاپ شده را دریافت کنید. به طور مثال، چاپ بروشور در اصفهان برای افرادی به صورت حضوری مقدور نیست و قابلیت ثبت سفارش به صورت آنلاین و اطلاع از مراحل چاپ برایشان وجود دارد و در صورت نیاز، اصلاح گرافیک بروشور امکان پذیر است.

 

برای کاهش هزینه چاپ بروشور می‌توانید با انتخاب تیراژ بالا، قیمت را کمتر کنید

 

هزینه چاپ بروشور

هزینه چاپ بروشور به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ادامه به بررسی هر یک از این عوامل می‌پردازیم:

 1. تعداد صفحات: هر چه تعداد صفحات بیشتر باشد، هزینه چاپ بروشور نیز بیشتر خواهد بود.
 2. تعداد رنگ‌ها: بیشتر بودن تعداد رنگ‌ها از جمله سیاه و سفید، دو رنگ، سه رنگ و چهاررنگ، هزینه چاپ را افزایش می‌دهد.
 3. نوع کاغذ: نوع کاغذ مورد استفاده نیز تأثیر زیادی در هزینه چاپ بروشور دارد. کاغذهای با کیفیت و ارزان‌تر، هزینه کمتری دارند؛ اما کاغذهای با کیفیت بالا و خاص مانند کاغذهای گلاسه یا مات، هزینه بیشتری دارند.
 4. تیراژ چاپ: تیراژ چاپ به تعداد کل بروشورهایی اشاره دارد که چاپ می‌شوند. هزینه هر بروشور در هر تیراژ متفاوت خواهد بود. هرچه تعداد چاپ بیشتر باشد، هزینه هر بروشور کمتر خواهد بود.

به طور کلی، برای تخمین هزینه چاپ بروشور، بهتر است با فایل مورد نظر را در سایت سانترال چاپ آپلود کنید و قیمت‌های آن را مورد بررسی قرار دهید. این بررسی که به شما امکان می‌دهند تعداد صفحات، تعداد رنگ‌ها، نوع کاغذ و تعداد چاپ را انتخاب کنید و هزینه چاپ را محاسبه کنید، بهترین راه تخمین مبلغ چاپ بروشور خواهد بود. در نهایت، برای کاهش هزینه چاپ بروشور می‌توانید با انتخاب تیراژ بالا، قیمت را کمتر کنید.

چاپ بروشور، وابسته به تعداد بروشورها و زمانی که برای چاپ آنها در دسترس دارید، متفاوت است. برای تعداد کمی از بروشورها، بهتر است از چاپ دیجیتال استفاده کنید که به شما امکان چاپ تعداد کم بروشور را می‌دهند. اگر تعداد بیشتری از بروشورها را می‌خواهید بهتر است از نوع چاپ افست استفاده کنید. همچنین چاپ افست به شما امکان چاپ تیراژ بالا را می‌دهند که باعث کاهش هزینه چاپ می‌شود.

 

انواع بروشور تبلیغاتی

بروشور تبلیغاتی یکی از روش‌های مؤثر برای تبلیغات کسب و کار است. انواع مختلفی از بروشورهای تبلیغاتی وجود دارد که به شرح زیر است:

بروشور تک لت

 برگه‌ای است که از یک طرف چاپ شده و از دو طرف دیگر خالی می‌ماند. این نوع بروشور برای تبلیغات کوتاه مدت و اطلاع‌رسانی‌های سریع مناسب است.

بروشور دولت

 برگه‌ای است که دارای دو وجه چاپ شده است و از چهار صفحه تشکیل شده است. این نوع بروشور برای تبلیغات متوسط و تبلیغاتی که نیاز به بیشترین اطلاعات دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بروشور سه لت

معمولاً مشتری هنگامی که درخواست بروشور با چاپ سه برگه‌ای دارد، سراغ بروشور سه لت می‌رود. این بروشور از شش صفحه تشکیل شده است. این نوع بروشور برای تبلیغات بلند مدت و تبلیغات بصری منحصر به فرد است.

بروشور چهار لت

برگه‌ای است که از چهار طرف چاپ شده و از هشت صفحه تشکیل شده است. این نوع بروشور برای تبلیغات بلند مدت و پرمحتوا مناسب است.

بروشور شش لت

 برگه‌ای است که از شش طرف چاپ شده و از دوازده صفحه تشکیل شده است. بروشور شش لت برای تبلیغات بلند مدت و تبلیغاتی که محتوای زیادی را در خود جای می‌دهد بسیار زیاد طرف‌دار دارد.

بروشور تاشو

 برگه‌ای است که از دو طرف چاپ شده و قابلیت تاشو دارد و به صورت جمع‌شونده قابل حمل است. این نوع بروشور برای تبلیغاتی که نیاز به تحویل بروشور در محیط‌های خارج از محل کار دارند مناسب است.

 بروشور پوشش داده شده

برگه‌ای است که از دو طرف چاپ شده و به صورت فولدر باز شده و دارای قابلیت پوشش داده شدن است. این نوع بروشور برای تبلیغاتی که نیاز به ارائه اطلاعات متنوع و همچنین استفاده‌ای طولانی مدت دارند مناسب است.

بروشور برش دار

برگه‌ای است که به صورت خلاصه و با استفاده از شکل‌های گوناگون، هویت بصری دارد. این نوع بروشور برای تبلیغاتی که به سرعت نیاز به جذب توجه مخاطبین دارند و همچنین برای تبلیغاتی که به فضای کمتری نیاز دارند بکار می‌آید.

بروشور رنگی

برگه‌ای است که با استفاده از رنگ‌های متنوع چاپ می‌شود و قابلیت جذب توجه بیشتری دارد. این نوع بروشور برای تبلیغاتی با محتوای گرافیکی و تصویری و همچنین تبلیغاتی که به هدف جذب توجه بیشتر مخاطبین دارند مناسب است.

 

ابعاد بروشور تبلیغاتی ممکن است در نوع و اندازه مورد نظر شما متفاوت باشد

 

ابعاد بروشور تبلیغاتی

ابعاد بروشور تبلیغاتی ممکن است در نوع و اندازه مورد نظر شما متفاوت باشد، اما برای راحتی کار، در زیر ابعاد معمول بروشورهای تبلیغاتی را برای شما لیست کرده‌ایم:

 • بروشور تک لت: 10 × 21 سانتی‌متر
 • بروشور دو لت: 21 ×7 سانتی‌متر
 • بروشور سه لت: 21 ×1 سانتی‌متر
 • بروشور چهار لت: 29.7 × 42 سانتی‌متر
 • بروشور شش لت: 29.7 × 63 سانتی‌متر
 • بروشور تاشو: 10 × 21 سانتی‌متر (قابل تاشو شدن به اندازه دلخواه)

توجه کنید که ابعاد بروشورهای تبلیغاتی ممکن است در برخی موارد به دلیل نیاز خاص شما تغییر کند. همچنین، در طراحی و چاپ بروشور، بهتر است از برش‌های مناسب استفاده کنید تا ابعاد نهایی بروشور به درستی برش داده شود و بروشور به صورت آراسته و حرفه‌ای ظاهر شود.

 

جنس‌های بروشور تبلیغاتی

بروشورهای تبلیغاتی می‌توانند از جنس‌های مختلفی تهیه شوند که هر کدام مزایای و معایب خود را دارند. در زیر جنس‌های معمول بروشورهای تبلیغاتی را برای شما لیست کرده‌ایم:

 • کاغذ گلاسه: کاغذی است که با روکشی از پوشش گلاسه مات یا براق پوشیده شده است و به دلیل ظاهری زیبا و جذاب، برای تبلیغاتی که به تصویر و گرافیک بیشتر نیاز دارند، مناسب است. اما در برابر اثر انگشت، خط و خش و آب نمایی حساس است.
 • کاغذ مات: کاغذی است که با روکشی از پوشش مات پوشیده است و به دلیل ظاهری خاکستری و غیر براق، برای تبلیغاتی که به صورت متن و عنوان بیشتری نیاز دارند، مناسب است. این جنس کاغذ همچنین در برابر اثر انگشت، خط و خش و آب نمایی مقاومت بیشتری دارد.
 • کاغذ براق: کاغذی است که با روکشی از پوشش براق پوشیده شده و جهت جذب نور و تأکید بر رنگ‌ها و تصاویر مناسب است. اما در برابر اثر انگشت، خط و خش و آب نمایی حساس است.
 • کاغذ بافت دار: کاغذی است که با روکشی از پوشش بافت دار پوشیده شده و به دلیل ظاهر تنوع‌بخشی برای تبلیغاتی که به جذب توجه و ارائه اطلاعات بیشتری نیاز دارند، مناسب است. این جنس کاغذ همچنین در برابر اثر انگشت، خط و خش مقاومت بیشتری دارد، اما در برابر مایعات حساس است.
 • کاغذ باطری: کاغذی است که با روکشی از پوشش باطری پوشیده شده و به دلیل ظاهری زیبا و جذاب، برای تبلیغاتی که به چاپ درخشان و متفاوت نیاز دارند، مناسب است. این جنس کاغذ همچنین در برابر اثر انگشت، خط و خش و مایعات مقاومت بیشتری دارد.
 •  

قبل از سفارش به طرح خود توجه ویژه داشته باشید!

توصیه می‌شود قبل از طراحی و چاپ بروشور، هدف تبلیغاتی خود را مشخص کنید و سپس نوع و اندازه بروشور را متناسب با هدف خود انتخاب کنید. همچنین، در طراحی بروشور به نکاتی مانند استفاده از عکس‌های با کیفیت و متناسب با محتوای تبلیغاتی، استفاده از فونت‌های مناسب و خوانا، رعایت استانداردهای طراحی گرافیکی و استفاده از رنگ‌های جذاب توجه دقت کنید.

توجه داشته باشید که علاوه بر جنس کاغذ، وزن کاغذ نیز بر روی ظاهر و کیفیت بروشور تأثیر دارد. وزن کاغذ به گرم بر مترمربع اندازه گرفته می‌شود و هر چه وزن کاغذ بیشتر باشد، کاغذ قوی‌تر و ضخیم‌تر خواهد بود. در انتخاب جنس و وزن کاغذ برای بروشور تبلیغاتی، به نیاز و سلیقه خود توجه کنید و با توجه به هدف تبلیغاتی، بروشور مدنظر را به تیم سانترال چاپ سفارش دهید.

 

علاوه بر جنس کاغذ، وزن کاغذ نیز بر روی ظاهر و کیفیت بروشور تأثیر دارد.

 

FAQ

 1. چه نوع بروشوری برای محصول یا خدمات من بهترین است؟

نوع بروشوری که برای محصول یا خدمات شما مناسب است، وابسته به نوع فعالیت شما و هدف‌های بازاریابی شماست. برای مثال، برای محصولات گران قیمت و لوکس، بروشورهایی با کاغذهای با کیفیت بالا و تصاویری با کیفیت بالا مناسب هستند. برای محصولات یا خدماتی که برای بازار عمومی هستند، می‌توانید از بروشورهایی با کاغذهای معمولی و تصاویر ساده استفاده کنید.

 1. چگونه مطمئن شویم که بروشور من با کیفیت چاپ می‌شود؟

برای مطمئن شدن از کیفیت چاپ بروشور، بهتر است قبل از چاپ، یک نسخه از طرح بروشور خود را برای سانترال چاپ ارائه دهید تا بتوانیم بررسی کنیم که آیا طرح شما با کیفیت و قابل چاپ است یا خیر. همچنین، می‌توانید از نمونه‌های چاپ شده در گذشته توسط سانترال چاپ استفاده کنید و کیفیت چاپ آنها را بررسی کنید.

 1. بهتر است چه تعدادی از بروشورها را چاپ کرد؟

چاپ بروشور، وابسته به تعداد بروشورها و زمانی که برای چاپ آنها در دسترس دارید، متفاوت است. برای تعداد کمی از بروشورها، بهتر است از چاپ دیجیتال استفاده کنید که به شما امکان چاپ تعداد کم بروشور را می‌دهند. اگر تعداد بیشتری از بروشورها را می‌خواهید بهتر است از نوع چاپ افست استفاده کنید. همچنین چاپ افست به شما امکان چاپ تیراژ بالا را می‌دهند که باعث کاهش هزینه چاپ می‌شود.

نیاز به کمک دارید؟ پیام دهید